2011 Vasario 14

Verslas

Grūdai neturėtų brangti

veidas.lt

Europos Komisija (EK) vasario 24 dieną turėtų nuspręsti panaikinti muitus į Europos Sąjungą (ES) importuojamiems miežiams, pašariniams ir žemos kokybės maistiniams kviečiams, tačiau rinkos dalyviai abejoja, ar toks sprendimas paskatins grūdų kainų mažėjimą.

Lietuvos grūdų prekybininkai prognozuoja, kad EK sprendimas nepakeis Lietuvos vidaus rinkos, nebent privers ūkininkus, kurie elevatoriuose dar saugo derlių ir tikisi, kad jis brangs, pradėti parduoti grūdus, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Muitai javų kainai daro nedidelę įtaką ir jų panaikinimas būtų simbolinė pagalba. Šiandien į ES dar galima be mokesčių įvežti 2,5 mln. tonų maistinių kviečių – toks neišnaudotos kvotos dydis”, – sakė “Agrokoncerno grūdai” generalinis direktorius Karolis Šimas.

“Linas Agro Group” prekybos direktorius Baltijos šalims Dainius Pilkauskas prognozavo, kad muitų mažinimas gali būti psichologinis veiksnys, priversiantis ūkininkus ir supirkėjus, kurie sandėliuose laiko derlių, bent jau pradėti pardavinėti grūdus ir nelaikyti jų, tikintis eilinio brangimo.

Tuo tarpu Lietuvos ūkininkai jau piktinasi galimu EK sprendimu dėl muitų naikinimo.

“Naikinti muitų ir skatinti importą nereikia. Grūdų yra, tiesiog supirkėjai nenori mokėti rinkos kainos.

Blogiausia, kad įvežtiniai grūdai gali mums sutrukdyti parduoti ateinančių metų derlių. Vienais metais importas jau buvo leistas ir po javapjūtės sandėliai buvo pilni, o perdirbėjų siūlomos kainos gerokai mažesnės nei biržoje”, – tvirtino Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Romas Majauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...