2012 Kovo 27

Nemokamų vietų automobiliams statyti nebeliks

veidas.lt


Vilniuje, kaip ir Vakarų sostinėse, senamiestyje ir miesto centre greitai visai nebeliks nemokamų automobilių stovėjimo vietų.

“Daugelyje Vakarų miestų nemokamų stovėjimo vietų nebelikę, ne išimtis – ir Vilnius“, – sako savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas. Taip vadovas komentavo naujausią sprendimą apmokestinti jau ir sostinės A.Goštauto gatvės atkarpą tarp Mečetės ir J.Tumo-Vaižganto gatvių.
Kai daugiau nei prieš savaitę vairuotojai pamatė čia montuojamus rinkliavos aparatus (statyti automobilius A.Goštauto gatvėje kainuoja 2 Lt/val.), savivaldybės ir „Susisiekimo paslaugų“ link ėmė skrieti patys įvairiausi keiksmažodžiai. Dauguma vairuotojų stebėjosi valdžios godumu bei piktinosi, kad atvykę į darbą nebeturi kur laikyti automobilio. Nesunku suskaičiuoti, kad dirbant aštuonias valandas per dieną vien už automobilio stovėjimą reikėtų pakloti daugiau nei tris šimtus litų per mėnesį. Tokią prabangą, kai litras benzino kainuoja jau beveik penkis litus, gali sau leisti anaiptol ne kiekvienas.
Tuo labiau kad visiškai nematyti, jog Vilniuje mokamos automobilių stovėjimo aikštelės būtų tvarkomos ar kaip nors geriau prižiūrimos. Iš vairuotojų surinktos lėšos (2011 m. surinkta 11,5 mln. Lt, arba 23 proc. daugiau nei 2010 m.) suplaukia kažkur į bendrą katilą, bet kad tai virstų geresne automobilių stovėjimo infrastruktūra ar suteiktų vairuotojams, paliekantiems mieste automobilį, didesnį saugumo jausmą, deja, nematyti.
Beje, jau kitą dieną po rinkliavos šioje Vilniaus dalyje įvedimo gatvė buvo visiškai tuščia: stovėjo vos du automobiliai. Praėjus savaitei padėtis nepasikeitė. Neatrodo, kad ir ateityje atsiras daug galinčių už automobilio stovėjimą ploti po 80 Lt per savaitę, o atvykstančių į šią miesto dalį kitais reikalais atsiranda ne tiek jau daug.
Tuo tarpu „Susisiekimo paslaugų“ atstovai vairuotojams primena, kad nustatytose rinkliavos zonose vis dar esama per 2 tūkst. nemokamų stovėjimo vietų. Tiesa, jau netrukus rinkliavos aparatai išdygs ir ten.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. nike nike rašo:

  o tai ir zmoniu Lietuvoje greit nebeliks,savivaldybiu klerkai ir gales patys uz viska moketi, nes dirbs sau, bet uz ju darba niekas nemokes , nes nebus kam.

 2. jo jo rašo:

  sodybu tustejimo metas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...