2011 Gegužės 19

Nekilnojamasis turtas 2020 m.

veidas.lt

BFL

1. Kainos. Šiuo metu nekilnojamojo turto kainos pasiekusios dugną. “Ober-Haus” prognozėmis, keletą metų nenumatoma didesnių kainų pakilimų ar nuopuolių. Po dvejų trejų metų butai pamažu brangs, bet metinis augimas geriausiu atveju sieks apie 5 proc.

2. Statybos I. 2012–2015 m. vėl šiek tiek atgis naujų butų statyba, bet daugiausia Vilniuje.

3. Statybos II. Vilniuje iškils pirmieji energiją taupantys daugiabučiai namai, butai juose bus vidutiniškai 15–20 proc. brangesni.

4. Kraustymasis. Kadangi būstų šildymas toliau brangs, daugės žmonių, seną būstą keičiančių į naują. Tai irgi paskatins naujų butų statybą.

5. Sklypai. Didžiausią paklausą turės gyvenamosios paskirties žemės sklypai su jau išplėtota infrastruktūra, o sklypai atokiose vietose be kelių ir elektros bus pigūs ir perkami nenoriai.

6. Nuoma. Butų nuomos kaina šiuo metu taip pat pasiekė dugną ir dabar vyksta tik sezoniniai kainų svyravimai. Tačiau algoms didėjant bei paskolų palūkanoms kylant, populiariausių vieno dviejų kambarių butų nuoma didmiesčiuose vėl brangs, o didesnių butų nuoma išliks pigi.

7. Renovacija. Masinė daugiabučių renovacija, nepaisant kompensavimo valstybės lėšomis didinimo, taip ir neprasidės, o planai iki 2020 m. renovuoti 24 tūkst. namų žlugs.

8. Perteklius. Valstybei teks spręsti, ką daryti su kai kuriais atgyvenusiais ir dėl emigracijos pustuščiais stovinčiais sovietiniais daugiabučiais, – dalį jų jau gali tekti nugriauti.

9. Prekybos centrai. Galimos tik pavienės prekybinio ploto statybos didmiesčiuose.

10. Biurai. Naujų ir senų biurų patalpų sostinėje pasiūla ir toliau viršys paklausą, o tai lems palankesnes nuomos kainas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...