2010 Balandžio 28

Sodra

Nedarbingumo pažymėjimų į “Sodrą” nešti nebereikia

veidas.lt

Naudojantis „Sodros“ elektroninėmis paslaugomis popierinės pažymos tampa nebūtinos ir jų nebereikia pristatinėti nei į „Sodrą“, nei į darbovietę.

Kai asmuo kreipiasi į gydytoją ir pripažįstamas laikinai nedarbingu, gydytojas per EPTS (Elektroninę nedarbingumo pažymėjimų tvarkymo sistemą) užpildo elektroninį nedarbingumo pažymėjimą. Pabrėžiame, jog užpildytas ir elektroniniu parašu pasirašytas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas – tai juridinę galią turintis dokumentas, kurio pagrindu skiriama pašalpa. Per EPTS įformintas elektroninis pažymėjimas iš karto pateikiamas „Sodrai“.

Darbdavys, prisijungęs prie EDAS, mato informaciją apie savo darbuotojo laikinąjį nedarbingumą. Pašalpos skyrimui reikalingą informaciją „Sodrai“ darbdavys taip pat gali pateikti elektroniniu būdu per EDAS, užpildęs Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP-SD), kuris yra senojo popierinio nedarbingumo pažymėjimo antrosios pusės – draudėjo informaciją – atitikmuo.

Darbuotojui, norinčiam pareikti prašymą pašalpai skirti, nuo šiol nebūtina vykti į „Sodros“ teritorinį skyrių. Tai jis gali padaryti elektroniniu būdu, prisijungęs prie SEGAS („Sodros“ Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos), kurioje matomas ir išduotas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas.

Jeigu asmuo, kuriam per EPTS įforminamas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas, pageidauja, jam gali būti įteikiamas atspausdintas pranešimas apie elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimą. Šis pranešimas neturi jokios juridinės galios – jo paskirtis tik informuoti apie išduotą elektroninį pažymėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...