2011 Kovo 07

Lietuvos elektrinė

Nebekovos dėl teisingesnio akcijų įvertinimo

veidas.lt

Smulkusis energetikos bendrovių akcininkas Vidmantas Martikonis teigia nuleidžiantis rankas ir nebekovosiantis dėl teisingesnio Lietuvos elektrines akcijų įvertinimo, pirmadienį informuoja dienraštis “Verslo žinios”.

“Praradau tikėjimą, kad aš su savo teisinėmis pajėgomis galiu nugalėti šitą mašiną, todėl atsiimsiu ieškinį, kuriuo ginčijau Lietuvos elektrinės akcijų kainos nustatymą”, – sako V.Martikonis.

Pasak jo, nebesibylinėti nusprendė pajutęs didelį teisinį spaudimą iš atsakovo pusės dėl galimo nuostolių atlyginimo: “Mano advokatė neturi didelių ryšių, o vien žinių čia neužtenka. Jei didžiausiai akcininkei – valstybei – viskas tiko, tai kodėl ginčytis man, smulkiajam akcininkui”, – svarsto V. Martikonis.

Dokumentai dėl atsiimamo ieškinio teismui jau pateikti, bet šis dar nepatvirtino, kad juos gavo.

V.Martikonis teismui ginčijo faktą, kad “Lietuvos energijos” akcininkų susirinkimo, vykusio 2010 metų liepą, sprendimuose Elektrėnuose veikianti Lietuvos elektrinė buvo įvertinta 626,943 mln. litų arba 4,3 lito už akciją.

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas V.Martikonio ieškinį prieš Lietuvos elektrinę planavo nagrinėti kovo 10-ąją ir ginčą spręsti net tretiesiems asmenims (jais įtraukti Lietuvos elektrines, Visagino atominė elektrinė, “Lietuvos energijos” akcininkai) nedalyvaujant.

“Panašu, kad būtent kovo 10-ją ir susitaikysime”, – sako verslininkas.

Kaip anksčiau skelbta, pagrindinio akcininko sprendimu, Lietuvos elektrinė bus prijungta prie “Lietuvos energijos”, reorganizavimo sąlygos jau rengiamos.

Akcijų įvertinimą V. Martikonis ginčijo, nes pati Visagino atominė elektrinė dar pernai gegužę Lietuvos elektrinės akcijas iš Vyriausybės perėmė įvertintas po 5,19 lito.

Jis prieš mėnesį skaičiavo, kad vien buhalterinė įmonės akcijų vertė siekia beveik 13 litų.

Valstybės turto fondas Lietuvos elektrinės akcijas vertino ir po 6,8 lito, kai jų grąžindavo piliečiams kaip kompensaciją už negrąžintą turtą.

Praėjusį penktadienį biržoje “Nasdaq OMX Vilnius” Lietuvos elektrinės akcijos kainavo po 3,45 lito (vieną eurą).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...