2011 Vasario 08

Energetika

Kokia Lietuvos elektrinės akcijos kaina?

veidas.lt

Teismo samdytų ekspertų nuomonės dėl Lietuvos elektrinės akcijos teisingos kainos išsiskyrė ir kol kas lieka neaišku, kokia kaina teismas įpareigos privalomai išpirkti elektrinės akcijas.

“Verslo žinios” rašo, jog daugiau kaip penkerius metus besitęsianti smulkiojo Lietuvos elektrinės akcininko Vidmanto Martikonio kova dėl privalomojo akcijų išpirkimo ir akcijos teisingos kainos artėja prie pabaigos. Vilniaus apygardos teismo (VAT) pasamdyti ekspertai, atlikę Lietuvos elektrinės akcijų vertės nustatymo ekspertizę trimis požiūriais – pajamų, turto ir rinkos – paskelbė išvadas.

Ekspertų išvados, už kurių pateikimą teismas nustatė 173,5 tūkst. eurų (599,06 tūkst. litų) atlygį, skiriasi.

Ekspertai Ramūnas Bartašius, Rolandas Laukaitis ir Diana Nikolajeva mano, kad Lietuvos elektrinės akcijų vertę tiksliai atspindi ekspertizės rezultatai, nustatyti pajamų požiūriu. Jų skaičiavimu, Lietuvos elektrinės akcijos teisinga kaina 2006 metų gruodžio 31 dieną buvo 6,13 lito, o 100 proc. elektrinės akcijų paketo vertė – 893,758 mln. litų.

Tačiau ekspertai Tauras Antanas Tupinis, Vladas Šablavinskas ir Kęstutis Jasinskas teigia, kad Lietuvos elektrinės vertę rinkoje teisingiausiai atspindi jos vertinimas turto požiūriu. Anot jų, Lietuvos elektrinės akcijos teisinga kaina yra 7,48 lito, o visos įmonės vertė 2006-ųjų pabaigoje -1,091 mlrd. litų.

V.Martikonio advokatė Inga Daunoravičienė sakė, kad praktikos tokiose bylose nėra.

“Iš tiesų, ekspertų išvada yra rekomendacinio pobūdžio, bet, žiūrint iš mūsų pozicijos, tokioje byloje smulkusis akcininkas, kuris reikalauja išpirkti akcijas, turi teisę pasirinkti vertinimo būdą. Kadangi kaina yra nustatyta dviem būdais, mes prašysime teismo, kad nustatytų teisingą akcijos kainą – 7,48 lito”, – sakė I.Daunoravičienė.

Posėdžio data VAT dar nėra paskirta. Pirmadienį Lietuvos elektrinės akcija biržoje kainavo 1,094 euro (3,78 lito).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...