2011 Gegužės 19

Nebegalės algų mokėti į draudimo sąskaitas

veidas.lt

Paaiškėjus, kad vengdami mokesčių kai kurie darbdaviai įsigudrino dalį algos pervesti į darbuotojų trečios pakopos pensijų fondus, gyvybės draudimo įmonės suskubo gelbėti savo reputacijos, o Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pildyti teisės aktų, ketvirtadienį rašo “Vilniaus diena”.

Nustačius, kad iš pensijų fondų ar investicinio gyvybės draudimo sąskaitų nuolat išimamos įmokos, jos bus apmokestintos tokiais pat mokesčiais kaip ir darbo užmokestis. Darbdaviai dalį darbuotojo atlyginimo pervesdavo į trečios pakopos pensijų arba investicinio gyvybės draudimo fondus, o darbuotojai kas kiek laiko išsigrynindavo dalį juose sukauptos sumos.

Tokiu atveju darbdaviui nereikia mokėti 30,98 proc. mokesčių “Sodrai” ir dar 0,1 proc. mokesčio į garantinį fondą. O darbuotojas kas mėnesį išsigrynina darbdavio pervestas įmokas ir moka tik 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio ar, priklausomai nuo sutarties, dar mažiau. VMI pagrasinus didesniais mokesčiais, pensijų ir investicinio gyvybės draudimo fondus valdančios įmonės suskato gelbėti savo ir taip sunkiai besisukančio verslo.

Draudimo priežiūros komisijos (DPK) duomenimis, 2010 m. gyvybės draudimo sutarčių, pagal kurias draudimo įmokas darbuotojų naudai moka darbdaviai, skaičius siekė nuo 0,5 iki 4,5 proc. visų sutarčių. Tačiau teise pirma laiko atsiimti dalį sukaupto kapitalo pasinaudojo tik dalis pagal tokias sutartis apdraustų žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...