2014 Gegužės 20

Audrius Bačiulis

Ne toks baisus tas V.Tomaševskis, kaip jį piešia

veidas.lt


Po prezidento rinkimų kone didžiausiu politiniu pavojumi Lietuvai piešiamas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomašewskis tėra pragmatiškas provincijos politikas, desperatiškai siekiantis išsaugoti kasmet nykstančius rinkėjus.

Menant, kokia buvo daugelio žmonių reakcija į pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatus, akivaizdu, kad didžiausia staigmena tapo visai ne marginalų kandidatas Naglis Puteikis (nors jis labai norėjo ją padaryti), o LLRA iškeltas Valdemaras Tomaševskis, sugebėjęs per pusantrų metų prisiauginti 30 tūkst. naujų rinkėjų. Priminsiu, kad 2012-aisiais už jo vedamą sąrašą buvo paduota 79 840 balų, o šiuose rinkimuose jis surinko jau 109 637 balsus.
Atsižvelgiant, kad 2011-ųjų savivaldybių tarybų rinkimuose LLRA surinko 74,5 tūkst. balsų (ir taip pat sukėlė furorą savo nelaukta sėkme), daug kam susidarė įspūdis, jog V.Tomaševskis – tvirtai kylanti Lietuvos politikos žvaigždė, tuo pat metu būdamas ganėtinai priešiškas Lietuvos valstybės politikai. Ne vien todėl, kad, būdamas Europos Parlamento nariu, reguliariai daro Lietuvą smerkiančius pareiškimus, bet ypač todėl, kad atvirai rodo paramą agresyviai fašistinio Vladimiro Putino režimo politikai: smerkia revoliucinę Ukrainos vyriausybę, supratingai žiūri į Krymo okupaciją bei aneksiją ir, svarbiausia, rinkimų išvakarėse staipėsi Antakalnio karių kapinėse su koloradine juostele, tapusia rusiškojo revanšizmo simboliu.
O štai aš, žvelgdamas į tą V.Tomaševskio koloradinį performansą sovietinių karo veteranų ir Rusijos ambasados atstovų akivaizdoje, galvojau: kokia desperacija turi būti apėmusi šį politiką, kad jis, pusantro dešimtmečio daręs karjerą kaip lenkų tautinės mažumos gynėjas ir labiausiai prolenkiškas Lietuvos lenkas, kristų į šimtamečių Lenkijos priešų – rusų glėbį?

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 202014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m

 
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...