2011 Kovo 28

Transportas

Naujų troleibusų ir autobusų Vilnius šiemet ketina įsigyti už beveik 34 mln. litų

veidas.lt

Vilniaus savivaldybė ketina įsigyti po keliolika naujų troleibusų ir autobusų.

Į Vilniaus gatves turėtų išriedėti 13 naujų troleibusų ir 18 dujomis varomų autobusų, kurie atsieis apie 33,64 mln. litų, pirmadienį rašo dienraštis “Vilniaus diena”.

Naujų autobusų įsigyti numatyta skirti 16,335 mln. litų. 11,475 mln. litų planuojama gauti iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, 2,025 mln. litų iš miesto biudžeto turėtų atseikėti savivaldybė, 2,835 mln. skirtų bendrovė “Vilniaus autobusai”.

Savivaldybei nauji troleibusai kainuotų 2,145 mln. litų, bendrovei “Vilniaus troleibusai”- 3 mln. litų. Likusią sumą planuojama gauti iš struktūrinių fondų.

Viešojo transporto bendrovių vadovai sako, kad naujų transporto priemonių reikėtų kur kas daugiau.

“Jei norime parką atnaujinti iš esmės, reikia ne 13, o kokių 200 naujų troleibusų. Atvirai kalbant, miesto troleibusų parkas yra labai apleistas. 258 mūsų turimi troleibusai yra senesni nei 15 metų”, – sakė “Vilniaus troleibusai” generalinis direktorius Vidmantas Striška.

Iš viso Vilniuje važinėja kiek daugiau nei 300 troleibusų.

Bendrovės “Vilniaus autobusai”, šiuo metu valdančios 370 autobusų parką, technikos direktorius Juozas Grabys negalėjo užtikrinti, kad nauji autobusai ir troleibusai Vilniuje važinės jau šiemet.

Pasak jo, naujų autobusų pirkimo konkurso sąlygos turėtų būtu paruoštos iki balandžio, tuomet būtų skelbiamas ir pats konkursas. Juo jau dabar domisi bent 10 gamintojų iš visos Europos.

Išrinkus konkurso nugalėtoją, iki naujų autobusų išriedėjimo į sostinės gatves dienos praeitų dar pusmetis, nes numatyta, kad konkurso laimėtojas turėtų šešis mėnesius autobusams pagaminti ir jiems į Vilnių pristatyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...