2010 Birželio 18

Rinka

Naujų automobilių rinka jau dugne?

veidas.lt

Gegužę naujų automobilių rinka mūsų šalyje smuko vos trimis procentais. Tai mažiausias kritimas per visą krizės laikotarpį. Ekspertai atsargiai užsimena, kad rudeniop leisgyvė naujų mašinų rinka gali pradėti stiebtis.

Šių metų gegužės mėnuo nudažytas jau nebe tokiomis juodomis spalvomis: Lietuvoje įregistruotas 731 naujas automobilis. Pernai tuo pat metų tokių mašinų mūsų šalyje buvo užregistruota 754 vienetai. Be jokios abejonės, tai reiškia kritimą, bet jis sudaro vos 3 procentus arba, kitais žodžiais tariant, parduoda 23 mašinomis mažiau. Tokie skaičiai nuteikia kur kas optimistiškiau, o “AutoTyrimų” vadovas Robertas Cickevičius atsargiai prognozuoja, kad kai kuriais rudens mėnesiais galimas ir nedidelis rinkos pasistiebimas į viršų.

Optimizmo teikia ir tai, kad šių metų gegužę asmeninių automobilių rinka smuko 6 procentais, o lengvųjų komercinių ūgtelėjo net 29 procentais. Tiesa, prieš tai komercinių mašinų rinka buvo net ne leisgyvė, o išmirusi kaip kažkadais gyvenę dinozaurai: per mėnesį buvo parduodama vos po kelias dešimtis naujų komercinių automobilių.

Grįžtant prie konkrečių skaičių, gegužę Lietuvoje daugiausiai įregistruota Peugeot markės mašinų – 106 vienetai. Antroje vietoje pagal populiarumą buvo VW (96 vnt.), o trečioje – Toyota (79 vnt.). Kalbant apie konkrečius modelius, paskutinį pavasario mėnesį geidžiamiausiais tapo Peugeot 3008 (59 vnt.), Nissan Qashqai (51 vnt.) ir VW Golf/Plus (48 vnt.). Turtuoliai nepagailėjo pinigų ir gegužę nupirko bei mūsų šalyje įregistravo pirmuosius Mercedes SLS AMG bei Porsche Panamera modelius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...