2012 Kovo 23

Naujos technologijos SBA įmonei leis per 5 metus pardavimus padidinti 750 mln. litų

veidas.lt


Šilutės rajone įsikūrusi SBA koncerno įmonė „Germanika“ tapo viena moderniausių Europoje baldų gamyklų. Čia įdiegta inovatyvi „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri, skaičiuojama, leis tris kartus padidinti įmonės pardavimus.

Koncernas SBA į „Germanikos“ plėtrą investavo 36 mln. litų, Vilkyškių kaime įsikūrusioje gamykloje sukurta 240 naujų darbo vietų, viso įmonėje dirbs 400 darbuotojų.

„Šis investicinis projektas, nedidelę „Germanikos“ įmonę pavertęs viena moderniausių baldų gamyklų regione, leis „SBA“ baldų grupei įsitvirtinti naujuose baldų rinkos segmentuose ir padidins bendrovės konkurencinį pranašumą. „Vilktų“ baldų technologijos leidžia gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, kuri yra itin paklausi tarp vartotojų“, – sakė bendrovės koncerno „SBA“ verslo vystymo viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Planuojama, kad „Germanikoje“ pagamintų „vilktų“ baldų produkcijos pardavimai per 5 metus sieks 750 mln. litų. Visa pagaminta produkcija bus tiekiama Švedijos koncernui IKEA, kurio skelbtą konkursą miegamojo baldų gamybai UAB „Germanika“ laimėjo 2010 m. rudenį, atkaklioje kovoje įveikusi kitus Europos baldų gamintojus.

Naujos darbo vietos jauniems žmonėms

„Germanikoje“ įdiegus „vilktų“ baldų gamybos technologiją, gamykloje sukurta 240 naujų darbo vietų, į kurias pakviesti dirbti Šilutės ir aplinkinių regionų gyventojai. Tai vienas didžiausių pastarųjų metų projektų Lietuvoje pagal kaimo vietovėje sukurtų darbo vietų skaičių, leidęs regione sumažinti nedarbą ir jaunimo emigraciją.

„Planuodami investicijas įvertiname ne tik ekonominius, bet ir socialinius projekto aspektus. Dauguma naujųjų „Germanikos“ darbuotojų jauni žmonės – jų amžiaus vidurkis yra 29 metai. Tad investavome ne tik į technologijas, gamyklos infrastruktūrą, bet ir darbuotojų mokymą, jų kompetencijos didinimą, daugelį siuntėme stažuotis į užsienį. Šiandien, kai jaunimo nedarbas ir emigracijos lygis yra itin aukštas, manome, yra labai svarbu kurti naujas darbo vietas būtent regionuose ir taip sumažinti jaunų, protingų žmonių išvykimą iš šalies“, – sakė E. Valentinavičius.

„SBA“ baldų grupei Šilutės rajone be UAB „Germanika“ priklauso ir bendrovė „Šilutės baldai“, kurioje dirba daugiau nei 800 žmonių.

Be Europos Sąjungos investicijų

Modernių technologijų diegimą „Germanikos“ gamykloje koncernas SBA finansavo savo lėšomis. Ilgalaikę 33 mln. litų paskolą projekto įgyvendinimui suteikė AS “UniCredit Bank” Lietuvos skyrius.

„Projektą siekėme įgyvendinti per kuo trumpesnį laiką – nuo pirmųjų žingsnių iki produkcijos gamybos pradžios užtrukome tik metus. Konkurencija pasaulinėse rinkose yra itin dinamiška, todėl investicinius projektus turime įgyvendinti greitai, tuo tarpu ES paramos sistema, net jei projektas yra socialiai svarbus ir kuria naujas darbo vietas regionuose, yra susijusi su ilga biurokratine procedūra“, – sakė koncerno „SBA“ verslo vystymo viceprezidentas E. Valentinavičius.

„Finansuodami naujus investicinius projektus atkreipiame dėmesį į tai, kad jie būtų orientuoti ne tik į vidaus rinką, bet ir į eksportą bei atrandamas naujas rinkas. „Germanika“ finansavimas – būtent toks pavyzdys. Ši bendrovė nestovi vietoje ir skiria nemažai resursų esamos produkcijos tobulinimui, jos eksportui, naujoms baldų pramonės technologijoms ,“ –  teigė AS  „UniCredit Bank“ Lietuvos skyriaus generalinis direktorius Gintaras Maželis.

Naujausios technologijos

Itin estetiškus ir kokybiškus baldus leidžianti gaminti „vilktų“ korpusinių baldų technologija atsirado vos prieš kelis metus ir šiuo metu yra įdiegta tik keliose Europos baldų gamyklose.

„Skirtingai nuo įprastų baldų, skydų kraštai nėra laminuojami kraštų juostele, o padengiami ta pačia plokštumos plėvele, tarsi detalę įvelkant. Tokie skydai atrodo visiškai vientisi, nėra jokių klijų siūlių, sujungimų. Naująja technologija pagaminti baldai atrodo labai estetiškai, yra puikios kokybės, atsparesni drėgmei“, – pasakoja UAB „Germanika“ direktorius Svajūnas Gečas.

2005 m. įkurta „Germanika“ gamins miegamojo baldo komplektus – lovas, spintas, komodas, spinteles.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...