2010 Gegužės 17

Namų augintiniai

Naujos naminių gyvūnėlių mados – ežiai ir plikos žiurkės

veidas.lt

Pamirškite savo banalius šuniukus ir katytes – veisėjai jums yra parengę kur kas įdomesnių ir gražesnių (arba bjauresnių, priklauso nuo skonio) naminių gyvūnėlių.

"Veido" archyvas

Turbūt jau daugelis matė beplaukių gyvūnų, vadinamų sfinksais. Iš pradžių paplito tokios vieniems pasibjaurėjimą, o kitiems begalinį susižavėjimą keliančius katės, vėliau buvo išvesti ir pliki šunys. Dabar tokių tik oda trauktų gyvūnų kolekciją galima papildyti ir namine žiurke. Tokią veislę iš Čekijos į Lietuvą atsivežęs ir čia ją sėkmingai dauginantis veislynas “Nagliukas” 100 Lt kainuojančių žiurkių pirkėjų nestokoja. Pasak veislyno šeimininkės Albertos Gervinskienės, dažniausiai pilkąsias žiurkes perka vilniečiai.

Didžiuosiuose miestuose plinta ir dar viena anksčiau neregėta mada – naminiai ežiukai. Jų veisėjai perspėja, kad namie galima laikyti tik vienos rūšies – Afrikos keturpirščius ežius, o prisijaukinti Lietuvos miškuose pukšinčius jų giminaičius draudžia įstatymas. Naminė ežiukų veislė vos prieš dešimtmetį buvo išvesta JAV.
Pusę metų ežiuką namie auginanti vilnietė Vita pasakoja už jį mokėjusi 250 Lt. Tai esąs dailus, bet pasyvus gyvūnėlis – jo nepaglostysi, su juo nepažaisi. Ežys, kaip ir visi graužikai, suaktyvėja naktį ir beveik visą laiką bėga specialiu narvelyje pakabintu žiedu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. ? ? rašo:

  kur pirkti naminius ezius?

 2. erika erika rašo:

  as turiu tas peles dvi berniuka ir mergaite tures vaikuciu antra karta dziaugemes kad tokias ziurkes turim jos tikrai labai mielos :)

 3. Anonimas rašo:

  vienintele naminiu eziu veisle yra afrikos keturpirstis ezys o ju galima isigyti veislyne ”pasadoblis”

 4. Ausrine Ausrine rašo:

  Gal kas zino kur butu galima nusipirkti namini eziuka? Jei kas zino kur butu galima pirkti prasau parasyti i vausrine89@gmail.com is anksto dekoju :)

 5. rats rats rašo:

  Mūsų įmonė jau gyvuoja nuo 2011 metų ir pagrindinė įmonės veikla – egzotiniams gyvūnams, maisto auginimas. Kaip jau žinome, reptilijos t.y. gyvatės, smaugliai, driežai ir pan., maitinasi graužikais, vabzdžiais. Visoje Europoje yra labai daug augintojų, kurie savo namuose laiko kokį nors egzotinį gyvį ir tam gyviui reikalingas maistas. Jau nekalbu apie tai, kad kiekvienoje šalyje yra daugybė zoologijos sodų. Ieškodami naujų verslo įdėjų ir tikrindami Lietuvos rinką pastebėjome, kad ši verslo lentyna yra tuščia. Pabandėme imtis šios verslo įdėjos ir įsitikinome, kad tai yra pelninga. Pagrindinė mūsų veikla: įvairių vabzdžių auginimas, pelių, plaukuotų žiurkių, beplaukių žiurkių auginimas (pastarieji gyvūnai veisiami kaip augintiniai). Taip pat pati didžiausia rinka yra Azijos šalyse, kuriose visi išvardyti gyviai naudojami maistui. Trumpiau sakant tai neišsemiamos galimybės. Mes norime plėstis, tačiau tam vis daugiau reikia patalpų ir darbuotojų. Todėl mes nutarėm eiti kita linkme ir siūlome visiems norintiems užsiimti savo verslu, prisijungti prie mūsų. Tapkite mūsų partneriais… exotic.animals.food@gmail.com

 6. Anonimas rašo:

  pirkciau melynaja rusu ziurkyte.868390868


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...