- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Naujos naminių gyvūnėlių mados – ežiai ir plikos žiurkės

Autorius: veidas.lt | 2010 05 17 @ 11:35 | Lietuva | 6 Comments

Pamirškite savo banalius šuniukus ir katytes – veisėjai jums yra parengę kur kas įdomesnių ir gražesnių (arba bjauresnių, priklauso nuo skonio) naminių gyvūnėlių.

"Veido" archyvas

Turbūt jau daugelis matė beplaukių gyvūnų, vadinamų sfinksais. Iš pradžių paplito tokios vieniems pasibjaurėjimą, o kitiems begalinį susižavėjimą keliančius katės, vėliau buvo išvesti ir pliki šunys. Dabar tokių tik oda trauktų gyvūnų kolekciją galima papildyti ir namine žiurke. Tokią veislę iš Čekijos į Lietuvą atsivežęs ir čia ją sėkmingai dauginantis veislynas “Nagliukas” 100 Lt kainuojančių žiurkių pirkėjų nestokoja. Pasak veislyno šeimininkės Albertos Gervinskienės, dažniausiai pilkąsias žiurkes perka vilniečiai.

Didžiuosiuose miestuose plinta ir dar viena anksčiau neregėta mada – naminiai ežiukai. Jų veisėjai perspėja, kad namie galima laikyti tik vienos rūšies – Afrikos keturpirščius ežius, o prisijaukinti Lietuvos miškuose pukšinčius jų giminaičius draudžia įstatymas. Naminė ežiukų veislė vos prieš dešimtmetį buvo išvesta JAV.
Pusę metų ežiuką namie auginanti vilnietė Vita pasakoja už jį mokėjusi 250 Lt. Tai esąs dailus, bet pasyvus gyvūnėlis – jo nepaglostysi, su juo nepažaisi. Ežys, kaip ir visi graužikai, suaktyvėja naktį ir beveik visą laiką bėga specialiu narvelyje pakabintu žiedu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/naujos-naminiu-gyvuneliu-mados-eziai-ir-plikos-ziurkes

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.