2012 Sausio 25

Naujos edukacinės programos

veidas.lt


Veikia unikali paroda „Mirábile visu“, pristatanti muziejuje sukauptas meno vertybes nuo M. K. Čiurlionio dailės muziejaus  įsikūrimo pradžios iki šių dienų.

Muziejaus edukatorės specialiai mokiniams paruošė net keturias  programas, kurios suteiks galimybę pamatyti įvairius muziejaus rinkinius neįprastais rakursais – gilinantis į gyvybės ir mirties temas, ieškant paslėpto lobio ir smalsaujant apie retai muziejaus edukacijoje gvildenamą kūrinių įsigijimo istoriją, netgi eksponatų kainas.

Muziejininkė, tautodailininkė Nijolė Jurkuvienė siūlo pasinerti į liaudies meną su programa „Gyvybės medis“. Visų pasaulio kraštų etninės dailės kūriniuose vaizduojami Pasaulio ir Gyvybės medžiai. Lietuvoje jais tradiciškai buvo puošiamos kraičio skrynios, baldai, langinės, prieverpstės. Siuvinėtais, Gyvybės medį simbolizuojančiais ornamentais lietuvės moterys dekoravo prijuostes, skareles. Susipažinsite su iki šiol gyvybingomis lietuvių liaudies meno tradicijomis, išmoksite simbolių kalbą ir sužinosite, kaip berneliai savo mergelėms rašė laiškus ant prieverpsčių! Patys kursite savąją Gyvybės medžio kompoziciją.

Menotyrininkė Simona Rybakovaitė pirmą kartą muziejaus edukacijos istorijoje parengė programą „Naktis pakeliui į gyvenimą“, skirtą Mirties temai.
Pamatysite tokius šiurpius eksponatus, kaip pomirtinės kaukės… , išgirsite įvairių epochų istorijas, mitus, įvykius, kuriuos gaubia Mirties skraistė. Tarsi Vergilijaus vedamas Dantė, pradėsite kelionę beldžiant į anapusybės vartus. Perspėjame – tai programa drąsiems! Kelionei į tamsųjį pasaulį bus reikalinga magiška apsauga. Bet turėkite vilties, nes po nakties visada išaušta rytas ir siela atgimsta iš naujo!

Muziejininkė Jolanta Narkevičienė atnaujino ir parodai „Mirabile visu“ adaptavo jūsų pamėgtą programą „Surask lobį“. Kas nesvajoja surasti lobį ir ypač vaikystėje, kiek įdomiausių knygų ir filmų sukurta šia tema, kiek įvairiausių žaidimų sugalvoja patys vaikai, slėpdami „sekretus“ žemėje, palėpėse ir kitose paslaptingose vietose. Bet ar žinote, kad pati geriausia vieta lobio paieškoms yra muziejus? Ateikite ir patys tuo įsitikinsite!

Edukatorė Laura Kačinskienė su programa „Kiek kainuoja menas?“ kviečia pasidomėti neįtikėtinais, neretai paradoksaliais kūrinių įsigijimo būdais ir jų kainomis.  Programos metu turėsite galimybę pažinti vertingiausius ir išskirtinius muziejaus eksponatus, tokius kaip: autentiškas Pikaso piešinys, Biodgerio išrastas pirmasis Europoje porcelianas, pirmą kartą eksponuojamas M. K.Čiurlionio paskutinis darbas, seniausiai naudojamo dizaino JAV monetų kalyklos istorijoje Baranausko sukurtas „Linkolno centas“ ir kitais. Taip pat, pirmą kartą mūsų muziejaus istorijoje sudalyvausite aukcione! Jūs, kaip tikri kolekcininkai, varžysitės už galimybę įsigyti išskirtinių meno kūrinių ir patirsite kolekcininko azartą!

Prašome grupes registruoti iš anksto, I – V, nuo 9 iki 16 val. tel: 8 37 22 94 75
Užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 3 Lt

Užsiėmimai vyksta II – V nuo 11 iki 17 val., iki gegužės 18 d.

Papildoma informacija teikiama: tel. 8 37 32 25 49

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...