2011 Birželio 18

Naujoji sąjunga taps Darbo partijos dalimi

veidas.lt

"Veido" archyvas
13 metų gyvavusi Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) šeštadienį renkasi į paskutinį savo suvažiavimą.

Jo darbotvarkėje numatyta išklausyti partijos lyderio Artūro Paulausko ir Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho pranešimus bei priimti nutarimą “Dėl Naujosios sąjungos (socialliberalų) reorganizavimo”.

Gegužės viduryje NS taryba pritarė partijos prisijungimui prie vienos didžiausių opozicinių partijų – Darbo partijos.

“Laikas konsoliduoti politines jėgas, nes tas susmulkėjimas leidžia vešėti populistinėms partijoms, mulkinančioms žmones. Tik stiprios partijos šiandien gali spręsti valstybinio lygio uždavinius, ugdyti politinę klasę, o ne atsitiktinius vienos kadencijos politikus”, – per tarybos posėdį sakė vieną atstovą Seime turinčios NS pirmininkas A.Paulauskas.

Prisijungus socialliberalams bus išlaikytas Darbo partijos pavadinimas, A.Paulauskui bus siūlomas Darbo partijos vicepirmininko, prezidiumo ir tarybos nario postas bei vieta partijos kandidatų į Seimą dešimtuke.

A.Paulauskas ketina tapti partijos, kurios lyderį prieš penkerius metus pavadino užsienio specialiųjų tarnybų instrumentu, nariu.

2006 metų balandį per spaudos konferenciją neseniai Seimo pirmininko posto netekęs NS vadovas tvirtino, kad Darbo partijos vadas V.Uspaskichas ir pašalintas prezidentas Rolandas Paksas yra užsienio specialiųjų tarnybų instrumentai.

“Aš manau, kad jie nėra savarankiškos figūros. Turiu pagrindo manyti, kad jų veiksmais siekiama parodyti, jog mūsų valdžia nesugeba valdyti valstybės”, – teigė A.Paulauskas.

Tuomet jis nesukonkretino, kokios užsienio šalies ar šalių specialiosios tarnybos, jo nuomone, “režisuoja” V.Uspaskicho ir R.Pakso veiksmus. A.Paulauskas sakė išvadą apie “režisierių” iš svetur ranką darąs ne tik remdamasis asmeniniais pastebėjimais, bet ir Lietuvos specialiųjų tarnybų informacija, kurią gaudavo būdamas Seimo pirmininku.

“Darbiečiai” šiuo metu Seime turi dešimt atstovų, socialliberalai – vieną. Per vasario pabaigoje vykusius savivaldos rinkimus Darbo partija iškovojo 165 mandatus, Naujoji sąjunga – 52.

NS įkurta 1998 metų balandžio 25 dieną. Nuo pat įkūrimo su nedidelėmis pertraukomis partijos pirmininku buvo eksprokuroras A.Paulauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...