2012 Gruodžio 02

Naujoji biuro koncepcija padeda taupyti

veidas.lt


„Microsoft“ atstovybė Lietuvoje persikėlė į lanksčiojo darbo stiliaus biurą, kuriame darbuotojai gali kasdien rinktis geriausiai veiklos pobūdį atitinkančią darbo vietą ir vienodai efektyviai dirbti su pasirinktais išmaniaisiais įrenginiais.

Naujasis biuras įrengtas taip, kad darbuotojai galėtų kuo geriau pristatyti ir demonstruoti „Microsoft“ sprendimus – net 40 proc. biuro ploto skirta partneriams ir klientams. Šiose erdvėse partneriams suteikiama laisvė rengti susitikimus, konferencijas ir „Microsoft“ sprendimų mokymus. Pagal naująją koncepciją įrengiant „Microsoft“ biurą buvo siekiama dar labiau skatinti darbuotojų bendravimą ir bendradarbiavimą, efektyviau išnaudoti erdves ir informacines technologijas, taip pat suteikti kuo patogesnes sąlygas dirbti.

„Naujasis mūsų biuras sukurtas pagal lanksčiojo darbo stiliaus koncepciją – kaskart darbuotojai gali rinktis labiausiai dienos tikslus ir veiklos pobūdį atitinkančią darbo vietą bendrose arba privačiose erdvėse, tad priskirtų darbo vietų mūsų biure nebereikia, – sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris. – „Microsoft“ sėkmė slypi glaudžiame bendradarbiavime su mūsų sprendimų vartotojais ir kitomis IT kompanijomis, tad beveik pusė naujojo biuro erdvės skirta partnerių ir klientų poreikiams.“

Pasak K.Kaikario, naujajame biure pereita ir prie darbo „be popierių“ stiliaus. Technologijų dėka didžioji informacijos dalis įmonėje tvarkoma skaitmeniniu būdu, nebeliko poreikio spausdinti dokumentus. „Taip ne tik tausojami gamtos resursai ir energija, bet ir užtikrinamas didesnis informacijos saugumas“, – aiškino įmonės vadovas.

Partnerių erdvė – mokymams ir susitikimams

„Microsoft“ biure Lietuvoje klientams ir partneriams skirtos septynios įvairaus dydžio konferencijų salės, kuriose vienu metu gali bendrauti ar mokytis daugiau nei 100 dalyvių. Darbo erdvėje 28 darbo vietos įrengtos atsižvelgiant į didelį vietinių darbuotojų mobilumą, taip pat į nuolat į biurą atvykstančių darbuotojų iš užsienio poreikius. Tiek stovimos, tiek sėdimos darbo vietos vienodai gerai įrengtos technologiškai – tai užtikrina efektyvų darbą nepriklausomai nuo to, kurią darbo vietą pasirenka į biurą atvykęs darbuotojas.

Lanksčiojo darbo stilius duoda apčiuopiamų rezultatų

Lanksčiojo darbo stiliaus biuras pateisina „Microsoft“ lūkesčius didesniam partnerių, klientų ir darbuotojų pasitenkinimui, taip pat efektyvesniam resursų valdymui ir ekologiškumui. Kaip pavyzdį galima pateikti 2011 m. apklausą, atliktą Olandijos „Microsoft“ biure. Tyrimas parodė, kad dirbant lanksčiuoju stiliumi bendrovei pavyko sutaupyti 50 proc. telefono ryšio išlaidų. Interneto vaizdo konferencijos priemonių naudojimas bei geros sąlygos bendradarbiauti su klientais ir partneriais leido sutaupyti 52 proc. išlaidų transportui. Galimybė efektyviau planuoti laiką ir suteiktos naujausios technologinės priemonės padėjo darbuotojams net 70 proc. mažiau laiko praleisti kelionėse transporto piko metu. Į lanksčiojo darbo stiliaus biurus persikėlusių „Microsoft“ specialistų apklausos rodo žymiai padidėjusį darbuotojų pasitenkinimą ir sumažėjusią darbuotojų kaitą.

2012 gegužės mėnesį „Microsoft“ atlikti tyrimai Baltijos šalyse parodė, kad įmonių specialistai noriai išnaudoja technologines naujoves savo darbo kokybei gerinti. 74 proc. darbuotojų darbo reikalais panaudoja išmaniuosius telefonus, juose taip pat saugo 26 proc. su darbu susijusių dokumentų. 36 proc. darbo dokumentų darbuotojai saugo „debesyje“, o namų kompiuteriuose saugoma apie 40 proc. dokumentų. Darbuotojų nuomonių tyrimai visame pasaulyje rodo, kad iki 2025 metų jau kas trečias darbuotojas iš savo darbdavių reikalaus naujausių informacinių technologijų ir galimybės dirbti lanksčiai.

„Technologijų bendrovės jau yra pasiruošusios verslo sektoriui pasiūlyti sprendimus lanksčiajam darbo stiliui. Naujieji įrenginiai su „Windows 8“ ir „Windows Phone 8“ puikiai dera tarpusavyje ir leidžia vartotojams ne tik pasiekti jau esamą informaciją, bet ir kurti savo turinį. Lietimui jautrios technologijos vis labiau populiarės, o dabartiniu metu geriausiai su šiomis technologijomis veikia „Windows“ produktai, – sakė „Samsung Electronics Baltics“ Verslo padalinio vadovas Tomas Deržanauskas.  – „Samsung ATIV“ serijos produktai su „Windows 8“, ypač nešiojamojo kompiuterio bei planšetės hibridas su „S-Pen“ sulauks tiek vartotojų, tiek verslo įmonių dėmesio ir pripažinimo.“

Naujieji „Microsoft“ produktai sukurti dirbti lanksčiuoju stiliumi

Naujosios „Microsoft“ būstinės Lietuvoje pristatymas sutampa su didžiausia istorijoje naujų „Microsoft“ produktų banga. Kaip ir naujoji būstinė, naujieji produktai užtikrina darbuotojams darbo vietos, laiko ir išmaniųjų įrenginių pasirinkimo laisvę. Įrenginiai, veikiantys su naująja operacine sistema „Windows 8“ arba „Windows Phone 8“ išmaniųjų telefonų sistema suteikia galimybę pasirinkti ar darbui bus naudojamas asmeninis kompiuteris, planšetė ar išmanusis telefonas.

Svarbiausios biuro programos netrukus pasirodysiančiame naujajame „Office“ biuro programų pakete ir debesijos paslaugoje  „Office 365“ darbuotojams leidžia kurti ir redaguoti dokumentus tiek savo kompiuteryje, tiek per naršyklę iš bet kurio kito kompiuterio. Debesijos pagrindu veikiančiose programose darbo dokumentus ir prezentacijas galima atdaryti ir redaguoti iš norimo įrenginio ir vietos.

„Telefonai su „Windows Phone 8“ suteiks darbuotojams dar patogesnes galimybes vieningoje aplinkoje atlikti įprastus veiksmus, tiek susijusius su darbu, tiek su asmeninėmis pramogomis. Auganti programėlių parduotuvė plečia telefonų ekosistemą ir pasiūlo vis daugiau įrankių, padedančių žmonių kasdienybėje. Tokiu augimo pagreičiu „Windows Phone 8“ greitai taps viena populiariausių telefonų operacinių sistemų,“ – prognozuoja „Nokia Lietuva“ pardavimų vadovas Vytenis Koryzna.

Naujieji „Microsoft“ sprendimai ir įrenginiai suteikia žmonėms galimybes pilnai išnaudoti išmaniųjų įrenginių potencialą. Šiuolaikiniai įrenginiai leidžia siekti geriausių darbo rezultatų, derinti asmeninius ir darbo grafikus bei tuos pačius įrenginius naudoti tiek darbui, tiek pramogoms.

Naujasis „Microsoft“ biuras įsikūrė „Baltic Hearts“ verslo centre adresu Ukmergės g. 120, Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...