2013 Spalio 17

Naujoje knygoje – vaikų kalbos lavinimo pratimai

veidas.lt


Leidykla „Išmintis“ pristato naujieną – vaikų kalbos lavinimui skirtą knygą „Mama, tėti, padėk man kalbėti“. Leidinyje pristatomas praktines rekomendacijas ir konkrečius pratimus pritaikyti vaikų ugdymui galės ir tėvai, ir ugdymo įstaigose dirbantys specialistai.

Tik gimęs vaikas auga, keičiasi ir ugdosi kiekvieną dieną. Todėl svarbu pradėti jį lavinti nuo gimimo. Vaiko motorinių įgūdžių, kalbos, klausos ir kitų pojūčių vystymuisi labai svarbus smulkiosios motorikos ir foneminės klausos lavėjimas. Kad vaiko kalba būtų graži, reikia išlavinti ir kalbos aparatą. Knygoje „Mama, tėti, padėk man kalbėti“ pateikti smulkiosios motorikos, kalbos aparato ir foneminės klausos lavinimo pratimai. Leidinyje esančiomis rekomendacijomis ir patarimais pasinaudoti galės ir tėvai, ir mokytojai, logopedai, specialieji pedagogai.

„Idėja parašyti šią knygelę kilo būtent tada, kai nusprendžiau grupėse išbandyti kalbos aparato ir pirštukų mankštas. Nors dėl laiko stokos kiekvienoje grupėje mankšteles rengdavau tik kartą per savaitę, praėjus trims mėnesiams pastebėjau puikių rezultatų tarp vaikų, lankiusių logopedinius užsiėmimus, dar po kiek laiko pagerėjimas buvo juntamas ir tarp kitų vaikų. Į šią veiklą buvo įtrauktos darželio auklėtojos ir tėvai. Bendradarbiaudami greičiau pasiekėme rezultatų kalbos raidos atžvilgiu. Turiu pabrėžti, kad tai normalios raidos vaikų darželis“, – knygos idėjos atsiradimą komentavo „Mama, tėti, padėk man kalbėti“ autorė, logopedė Kristina Jurevičiūtė.

Knygelę sudaro trys dalys, pratimų grupės suskirstytos pagal vaiko amžiaus tarpsnius. Pirmoje dalyje „Pirštai“ kalbama apie smulkiosios motorikos lavinimą, taip pat pateikiama pirštukų lavinimo pratimų. Antroje dalyje „Burna“ aprašomos mimikos, burnos ir liežuvio mankštos, lavinančios artikuliacinį aparatą. Trečioje dalyje „Klausa“ pateikiami pratimai foneminei klausai, tiesiogiai susijusiai ir su kalba.

Autorė, šiuo metu dirbanti specialiajame darželyje, siūlo knygoje pateiktą  medžiagą naudoti dirbant tiek su normalios raidos vaikais, tiek su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymo poreikių (kalbos ir komunikacijos, intelekto, įvairiapusių raidos sutrikimų ir kt.).

Kristina Jurevičiūtė – lopšelio-darželio ir specialiojo darželio logopedė. Jos specializacija – ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimų korekcija. Pateikiamus pratimus autorė išbandė vaikų grupėse, įtraukdama auklėtojas bei tėvus, ir įsitikino jų efektyvumu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kažkas Kažkas rašo:

    Gerai, reikalinga knyga.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...