2011 Liepos 04

Nauji mokesčiai nebus įvedami

veidas.lt

BFL

Nekilnojamojo turto ir automobilių savininkų mokesčių oponentai gali atsipūsti, nes įvesti šiuos mokesčius kitąmet politinės valios nepadaugėjo.

Užtat kapitalo apmokestinimo naujovių bus – Finansų ministerija rengia teisės aktus, pagal kuriuos bus apmokestinamos tik galutiniam vartojimui iš finansų rinkos paimamos lėšos, pirmadienį rašo “Verslo žinios”.

“Turint minty, kad 2012 metais vyks Seimo rinkimai, tai bus kitos politinės daugumos valia. Jie spręs, ką toliau su šiais mokesčiais (nekilnojamojo turto ir automobilių savininkų – BNS) daryti. Šiai Vyriausybei kitiems metams užsibrėžtų tikslų nėra neįmanoma pasiekti ir be tų mokesčių,”- interviu dienraščiui sakė I.Šimonytė.

Pasak jos, automobilių, nekilnojamojo turto mokesčiai yra teisingi, reikalingi dėl daugelio priežasčių, bet jeigu dabar nėra susitarimo, jeigu žmonėms dar atrodo, kad išlaidos gali būti finansuojamos iš kosmoso, tai labai sunku paskutiniais kadencijos metais įrodyti, kad yra ne taip.

“Taip pat turėtų eiti tam tikri kapitalo pajamų apmokestinimo pakeitimai: vertybinių popierių pardavimo, dalyvavimo investiciniuose fonduose ir t. t. Vyksta plati diskusija su rinkos dalyviais, kaip galima būtų tą sistemą pakeisti, kad, viena vertus, žmones labiau skatintume kaupti ilgam laikui, investuoti į ilgalaikes priemones, o, kita vertus, nebūtų galimybių manipuliuoti šitomis pajamomis, nemokant jokių mokesčių”, – sakė I.Šimonytė.

Su kitų metų biudžetu, anot I.Šimonytės tikriausiai eis pridėtinės vertės registracijos ribos padidinimo nuo dabar galiojančių 100 tūkst. iki 150 tūkst. litų projektas.

2012-aisiais nebus mažinamos skolos valdymo išlaidos, kurios kitąmet padidės dar maždaug 180 mln. litų.

Įmokos į ES biudžetą taip pat šiek tiek ūgtelės ir sieks apie 1 mlrd. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...