2012 Balandžio 24

Naujas 2012 metų gimnazijų reitingas

veidas.lt

Šią savaitę savaitraštis “Veidas” jau devintą kartą pristatė gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Šįmet mokyklos buvo vertintos pagal naują metodiką, bet nauji kriterijai lyderių nepakeitė.

“Mokyklos sėkmę lemia trys veiksniai: pirmiausia išprusęs, švietimo vadybos naujoves išmanantis ir jas pritaikyti gebantis direktorius, antra, stiprūs ir naujiems metodams imlūs mokytojai, trečia, patys vaikai ir jų gyvenamoji aplinka. Tiek S.Jurkevičius, tiek B.Burgis, tiek kiti geriausių rezultatų pasiekiančių gimnazijų direktoriai visų pirma yra labai reiklūs sau, apsiskaitę, nuolat ir viskuo besidomintys, besigilinantys ir į naujas mokymo metodikas, ir į mokyklų vadybą, turintys aiškų tikslą, matantys mokyklos viziją ir to siekiantys, – vardija iistorikas, žurnalistas ir žiniasklaidos vadybininkas Kęstutis Petrauskis. – Kuo vadovas reiklesnis sau, tuo geresni gimnazistų pasiekimai.“

Keturios pirmosios vietos šių metų gimnazijų reitinge liko nepakitusios lyginant su praėjusiųjų metų rezultatais. Saulius Jurkevičius (Vilniaus licėjus), doc. Bronislovas Burgis (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Artūras Sederevičius SJ (Vilniaus jėzuitų gimnazija), Edmundas Grigaliūnas (Vilniaus Žirmūnų gimnazija) – tai pirmųjų keturių geriausių mokyklų vadovai. Į penktą vietą iš dvyliktos pakilo Vilniaus M.Biržiškos gimnazija, vadovaujama Valdemaro Kaupinio. Iš 5 vietos išstumta Panevėžio J.Balčikonio gimnazija šiais metais nusileido viena pozicija žemyn.

Tiesa, sąrašą derėtų pratęsti dar keliasdešimčia ar bent keliolika pavardžių, nes šios penkios gimnazijos turi išskirtinę teisę rengti egzaminus ir atsirinkti geriausius ir gabiausius savo miesto ar visos Lietuvos vaikus. Dar keliolika kitų gimnazijų dirba su ta “žaliava”, kuri auga jų kieme, bet pasiekia puikių rezultatų. Tai – Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazija, Kauno J.Jablonskio gimnazija, Vilniaus “Gabijos” gimnazija, Panevėžio 5-oji vidurinė mokykla ir kt.…

Šiais metais “Veido” gimnazijų reitingas papildytas dar vienu nauju kriterijumi: kaip sekėsi laikyti keturis brandos egzaminus visiems tos gimnazijos ar vidurinės mokyklos moksleiviams. Vertinome keturis valstybinius brandos egzaminus, kuriuos dažniausiai pasirenka abiturientai: lietuvių kalbos, matematikos, užsienio kalbos ir istorijos.

Lietuvos gimnazijų reitingas

 1. Vilniaus licėjus
 2. Kauno Technologijos universiteto gimnazija
 3. Vilniaus Jėzuitų gimnazija
 4. Vilniaus Žirmūnų gimnazija
 5. Vilniaus M. Biržiškos gimnazija
 6. Panevėžio J. Balčikonio gimnazija
 7. Klaipėdos Ažuolyno gimnazij
 8. Kauno J. Jablonskio gimnazija

Visą publikacijos tekstą nuo pirmadienio skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/veidas-nr-17) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Mokytoja Mokytoja rašo:

  Straipsnyje netikslumas – J.Balčikonio gimnazija neruošia stojimo egzaminų.Panevėžyje vaikų beliko tiek, kad džiaugiamės visais ateinančiais.

 2. Klausimas Klausimas rašo:

  O i reitingus ieina ir IB klases?

 3. klausimas klausimas rašo:

  Pirmame penketuke esančios gimnazijos vykdo stojimo egzaminus, tad nieko keisto jog jos čia. Klausimas tuomet ar šis reitingas atitinka lygias galimybes visoms gimnazijoms? Ar tik bandymas išparduoti žurnalą?

 4. Mokine Mokine rašo:

  KJG kodėl nėra????


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...