2010 Lapkričio 27

Turizmas

Naujametinės kelionės šiemet perkamos aktyviau

veidas.lt

"Veido" archyvas

Sunkią vasarą išgyvenę kelionių organizatoriai džiaugiasi suaktyvėjusiu žiemos sezono kelionių pardavimu. Kita vertus, kalėdiniam ir naujametiniam laikotarpiui kelionių pasirinkimas sumažėjo, o kainos – padidėjo.

Karštais orais lietuvius šiemet lepinusi vasara kelionių organizatoriams buvo tikras galvos skausmas, tačiau ruduo jau leido atsikvėpti lengviau – nuo rugsėjo kelionių pardavimas atsigavo. “Birželis, liepa, ir rugpjūtis visuomet būdavo patys pelningiausi mėnesiai, bet šiemet užklupę karščiai viską sujaukė – keliautojų skaičius sumenko, liepos mėnuo buvo visai kritinis. Tačiau dabartinės pirkimo tendencijos viršijo lūkesčius”, – teigiamomis tendencijomis džiaugėsi kelionių organizatoriaus “Novaturas” pardavimo ir rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Šiemet iki rugsėjo pabaigos vykusio išankstinio kelionių pardavimo metu “Novaturas” žiemos sezonui kelionių pardavė 63 proc. daugiau nei 2009 m., o “TEZ tour” – 56 proc. daugiau. Organizatorius tokia permaina tikrai džiugina, nes praėjusiais metais klientai dažniausiai laukdavo paskutinės minutės pasiūlymų. “Novaturo” skaičiavimais, pernai lietuviai kelionę įsigydavo vidutiniškai likus maždaug 20 dienų, o dabar – prieš 45 dienas.

T.Mikalonis linkęs manyti, kad permainas lėmė besikeičiantis žmonių požiūris – pajutę ekonominės padėties stabilizavimosi ženklus, gyventojai nebe taip baiminasi dėl ateities. “Kita priežastis, kad vasarą žmonės ilsėjosi Lietuvoje per ilguosius savaitgalius ir nėjo atostogauti. Tie, kurie dažniausia atostogaudavo vasarą, šiemet keliones perkėlė į rudens ir žiemos mėnesius, tad kelionių organizatoriams sėkmingesnis laikotarpis yra dabar. Pačioje spalio pradžioje prasidėjo žiemos sezonas ir šiuo metu kyla pilni lėktuvai. Tai vienas iš pagrindinių rodiklių, kad rinka atsigauna”, – komentavo “Novaturo” atstovas.

Tačiau nors spalį ilsėtis į užsienį su kelionių organizatoriais išvyko tiek pat turistų kiek ir pernai, visų metų statistika atrodo niūrokai. Palyginus šių metų 10 mėn. su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vis dar fiksuojamas kritimas. “Novaturo” duomenimis, keliautojų lėktuvu sumažėjo apie 20 proc. Tiesa, autobusinių kelionių per 10 mėn. nupirkta panašiai kiek ir 2009 m.

“Vis dėlto šiuo metu stebimi būsimų kelionių pardavimo rezultatai leidžia tikėtis kur kas sėkmingesnių turizmo tendencijų 2011-aisiais”, – prognozuoja T.Mikalonis. Anot jo, “Novaturas” kitąmet netgi ketina didinti krypčių skaičių – vasarį pradės skraidinti į dar vieną Egipto kurortą Tabą. Tuo tarpu “TEZ tour” kitąmet vežamų turistų skaičių planuoja padidinti apie 20 proc.

Šiemet gyventojai kur kas anksčiau suskubo pasirūpinti ir kelionėmis kalėdiniam ir naujametiniam laikotarpiui. “2009 m. švenčių laikotarpiui kelionių pirkimo bumas prasidėjo likus dviem savaitėms iki švenčių, šiemet – likus dviem mėnesiams”, – lygina kelionių agentūros “Top Travel” direktorė Inesa Jančiauskienė.

“TEZ tour” Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Irma Korsakaitė informavo, kad praėjusią savaitę buvo parduota jau 55 proc. visų šventinio laikotarpio kelionių. “Iki šios dienos esame pardavę net 180 proc. daugiau šventinio laikotarpio kelionių nei tuo pat metu pernai”, –  iškalbingą pavyzdį pateikia “TEZ tour” atstovė.

O T.Mikalonis skaičiuoja, kad “Novaturas” pernai naujametines keliones pardavinėjo iki gruodžio vidurio, o štai šiemet visos vietos į naujametinį reisą į Tenerifę jau parduotos, į Egipto kurortus šventiniam laikotarpiui dar liko kelios dešimtys vietų.

Kelionės pabrango

Kelionių paketus pardavinėjančios kelionių agentūros mato ir kitą išankstinio pirkimo suaktyvėjimo priežastį – patrauklių paskutinių minučių pasiūlymų beveik neliko.

Kelionių agentūros “West Express” produktų vystymo direktorius Andrius Sidaravičius skaičiuoja, kad dėl to vidutinė poilsinių kelionių kaina šiemet išaugo keliais šimtais litų. “Top Travel” vadovė I.Jančiauskienė priduria, kad labiausiai pabrango kelionės į Egiptą – apie 700 Lt pasirinkus 3 žvaigždučių viešbutį ir daugiau nei tūkstančiu apsigyventi 4 ar 5 žvaigždučių viešbučiuose.

“Žiemos sezono poilsinėms kelionėms operatoriai jokių nuolaidų netaiko, nes kelionių pasiūla gana menka”, – aiškina A.Sidaravičius ir pridria, kad, pavyzdžiui, po Naujųjų metų organizatoriai kelionių į Tenerifę nusprendė nesiūlyti pusantro mėnesio, nes sausį surenkama mažai keleivių.

Iš tiesų per krizę ir taip smarkiai susitraukusi kelionių pasiūla po kelionių organizatoriaus “Star Holiday” bankroto dar labiau sumažėjo – šiemet pasirinkimas skurdesnis negu pernai ir krypčių, ir skrydžių prasme. Per Kalėdas ar Naujuosius metus lietuviams siūlomos tik trys poilsinės kelionės lėktuvu – į Egiptą, Tenerifę ir Tailandą. Šiemet nebeliko ir pernai siūlytos naujametinės kelionės į Turkiją.

Lietuvius traukia kalėdinės mugės

Savarankiškai keliauti mėgstantys lietuviai šiemet taip pat aktyviau perka keliones Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiui. Bendrovės “Interneto partneris”, valdančios bilietų rezervavimo sistemą “Greitai.lt”, duomenimis, iki lapkričio vidurio bilietus į užsienį įsigijo 34 proc. daugiau keleivių negu pernai tuo pat metu – nupirkti 469 bilietai.

Didžioji dalis savarankiškai keliaujančių lietuvių per šventes vyks aplankyti artimųjų į Londoną ir Dubliną, kitos populiariausios kryptys – Amsterdamas ir Paryžius.

Lietuviai Kalėdoms ir Naujųjų metų nakčiai taip pat mėgsta važiuoti į Europos sostines autobusu. Bendrovės “Guliverio kelionės” direktoriaus Algio Brazionio teigimu, šiemet likus pusantro mėnesio iki švenčių lietuviai tokias keliones perka kur kas aktyviau nei pernai.

Populiariausi Kalėdų laikotarpiui tie Europos miestai, kuriuose jau nuo lapkričio vyksta smagios kalėdinės mugės. Prahoje, Vienoje, Paryžiuje, Budapešte, Kopenhagoje pagrindinėse miestų aikštėse išdygsta tarsi iš pasakų atkelti nykštukų nameliai, spindintys šviesų girliandomis. Juose galima paskanauti karšto vyno, įsigyti raguolių, keptų kaštonų, mezginių, medinių žaisliukų, žvakių, o kalėdinę nuotaiką palaiko koncertuojantys chorai, vaikų šokių kolektyvai.

Sutikti Naujuosius metus įdomu ir Londone, kuris garsėja fejerverkų pliūpsniais, ar renginiais išsiskiriančioje Vienoje. A.Brazionis pasakoja, kad per Naujuosius metus Vienoje būna įrengta daugybė scenų, kuriose rengiami klasikinės, šiuolaikinės ir kitokios muzikos koncertai, diskotekos. “Labai daug lietuvių savaitgaliams, taip pat ir naujametiniam, renkasi Jūrmalą”, – priduria A.Sidaravičius.

Netradiciškai šventes pasitikti siūloma Laplandijoje. Išsiruošusieji į šią kelionę autobusu gali pasivažinėti elnių traukiamomis rogėmis, sniegomobiliais ar šunų kinkiniu, ir žinoma, užsukti pas Kalėdų Senelį.

Tiesa, A.Brazionio tvirtinimu, šventinės kelionės autobusu dėl pakilusių degalų kainų šiais metais taip pat pabrango apie 10 proc. “Top Travel” vadovė I.Jančiauskienė papildo, kad į Vidurio Europą autobusinės kelionės pabrangę 30–50 Lt, o tolesnės, kaip į Paryžių – apie 100 Lt.

Daugėja keliaujančiųjų į egzotiškus kraštus

“Guliverio kelionės” direktorius A.Brazionis pastebi, kad šiemet padaugėjo lietuvių, Naujųjų metų pasitikti keliaujančių į tolimus kraštus. “Pastaruoju metu standartinių poilsinių kelionių į Egiptą ar Kanarus kainos pakilusios, todėl stebime, kad nuperkama daugiau kelionių į atokesius kraštus – Tailandą, Šri Lanką, Indiją”, – teigia vadovas.

Rinktis tolimuosius kraštus lietuvius skatina ne tik pakilusios poilsinių kelionių kainos, bet ir naujovių paieška, mat žmonėms pabodo nežinia kelintą kartą važiuoti į tuos pačius poilsinius kurortus.

“West Express” produktų vystymo direktorius A.Sideravičius patvirtina, kad kalėdiniam ir šventiniam laikotarpiui tolimosios kryptys lietuviams atrodo vis patrauklesnės – be Tailando ir Šri Lankos, šios agentūros klientai dar renkasi Vietnamą, Mauricijų, nemažai savarankiškai keliauja į Keniją ar PAR.

Tuo tarpu “Greitai.lt” duomenimis, savarankiškai keliaujantys lietuviai šventiniam laikotarpiui iš tolimųjų kraštų dažniausia renkasi JAV miestus Niujorką ir Čikagą, taip pat Tailandą, Indiją ir Malaiziją.

O slidinėjimo aistruoliai Naujuosius metus sutiks ant slidžių, nes organizatoriai pirmąsias slidinėjimo keliones pasiūlo būtent šventiniam laikotarpiui. Savo klientų būrį turi ir kruizai po Baltijos jūrą, aplankant Rygą, Stokholmą ar Taliną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...