2010 Rugsėjo 14

Turizmas

Kelionių kainą kaitina atvėsę orai

veidas.lt

Turkišku klimatu pasižymėjusi praėjusi vasara Lietuvoje sumažino išvykstamojo turizmo srautą, bet dabar, orams atvėsus, kelionių organizatoriai vidurvasario įkarščio kainų jau nebesiūlo. Pabrango ir paskutinės minutės kelionės, o jų pasirinkimas išrankesniam klientui tapo minimalus.

Atostogas šiltuose kraštuose nuo birželio planavę, bet dėl karštos vasaros poilsį svetur atidėję rudeniui žmonės šiuo metu sako, kad analogiškos kelionės pabrango 10–15 proc., o rinktis iš paskutinės minutės pasiūlymų nėra ką.

Kelionių organizatoriai ginasi, esą rudenį visuomet padidėja paklausa, todėl daugiau moka tie, kurie kelionėmis nepasirūpino iš anksto, prieš kelis mėnesius. Pasak kelionių organizatoriaus “Novaturas” pardavimo ir rinkodaros direktoriaus Tomo Mikalonio, rudens kelionės brangsta dėl to, kad šiuo metu, sumažėjus turistų srautui, savo paslaugas brangina viešbučiai, dėl to esą kyla kelionių savikaina.

Teigiama, kad šį vasaros sezoną kelionės nebuvo pigesnės nei pernai, nes kelionių organizatoriai išlaikė tokį skrydžių kiekį, kuris neleistų atsirasti neišpirktų kelionių pertekliui. Kelionių agentūrų tinklo “Baltic Clipper” rinkodaros vadybininkė Dana Miškinytė pabrėžia, kad dėl retesnių skrydžių kelionės išperkamos greičiau, todėl šį vėsų rudenį pasimėgauti Viduržemio jūros klimatu už itin mažą kainą veikiausiai nepavyks. Pasak jos, rugpjūčio pabaiga–rugsėjo pradžia buvo pats sezono pikas, šiuo laikotarpiu beveik visai neliko neišpirktų kelionių.

Užsakomųjų skrydžių iš Vilniaus oro uosto į užsienio kurortus šį rugpjūtį buvo perpus mažiau nei praėjusių metų paskutinį mėnesį. Pasak Turizmo departamento direktoriaus pavaduotojo Juozo Ragucko, sumažėjus skrydžių, kelionių organizatoriai greičiau parduoda keliones už didesnę kainą, nei būtų priversti tą daryti, jei reikėtų pririnkti daugiau pilnų lėktuvų.

“Per pirmąjį šių metų pusmetį kelionių organizatoriai gavo 159 mln. Lt pajamų, o tai 4,4 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai”, – sako jis. Matyti, kad karšta vasara turėjo įtakos tiek kelionių paklausai, tiek kainai, o atvėsus orams, be abejonės, bandoma atsigriebti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...