2014 Rugsėjo 16

Naująjį Europos bankų priežiūros mechanizmą kuria ir lietuvis

veidas.lt

Bendra priežiūros sistema, kaip tikimasi, turėtų užtikrinti euro zonos finansinį stabilumą ir apsaugoti bankus nuo griūties

Mažiau nei po dviejų mėnesių, lapkričio 4 dieną, visoje Europos Sąjungoje pradės veikti naujoji bankų priežiūros sistema, kuri turėtų padidinti pasitikėjimą bankais ir užtikrinti Europos bankų sistemos stabilumą. Lietuva prie šios sistemos

– bendro priežiūros mechanizmo – prisijungs 2015 m. sausio mėnesį įsivedusi eurą.  Frankfurte prie Maino įsikūrusiame Europos centriniame banke (ECB) šiuo metu vis dar styguojamas naujasis bankų priežiūros mechanizmas, kurį kuria bendram darbui iš visų ES valstybių sukviesti ekspertai.

Tarp jų darbuojasi ir lietuvis – 28-erių Lietuvos banko Finansinio stabilumo skyriaus vyriausiasis ekonomistas Vaidotas Tamulėnas. Į ECB jis atvyko metams – iki kitų metų birželio dirbti analitiku ir priežiūros specialistu Bendro priežiūros mechanizmo krizių valdymo skyriuje.

„Europos centriniam bankui buvo reikalingi specialistai, turintys praktikos prižiūrint bankus, organizuojant probleminių finansinių institucijų pertvarkymą. Siekiama perimti šią patirtį iš skirtingų šalių ir geriausią praktiką pritaikyti kuriamoje naujoje priežiūros sistemoje. O patirtis yra neįkainojama abiem pusėms – tiek ECB, tiek mums, kurie sugrįžę įgytas žinias ir naują praktiką pritaikys savo nacionaliniuose bankuose“, – pasakoja V.Tamulėnas.

Kartu su kolegomis vokiečiais, ispanais, prancūzais, olandais, graikais lietuvis kuria naujosios priežiūros sistemos principus, taisykles, procedūras, duomenų bazę, vertina bankų riziką ir jų pasirengimą atlaikyti krizes.

„Mes kuriame sudėtingą mechanizmą, kuris veiks kaip laikrodis“, – neabejoja V.Tamulėnas ir sako, kad patirtis Lietuvos banke, valdant „Snoro“ ir Ūkio bankų krizes, prižiūrint kredito unijas, jam dabar praverčia.

Iš viso naujajame priežiūros mechanizme darbuosis apie tūkstantį specialistų. Šiuo metu parengiamąjį darbą atlieka iš nacionalinių centrinių bankų atvykę ekspertai. Dauguma jų ketina dalyvauti atrankoje ir likti nuolatiniam darbui. ECB skelbia, kad į laisvas darbo vietas gavo daugiau kaip 15 tūkst. paraiškų.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 352014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-35-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...