2011 Birželio 24

M. Draghi – Europos centrinio banko pirmininkas

veidas.lt

REUTERS

Europos Sąjungos šalių vadovai paskyrė italą Mario Draghi (Marijų Dragį) naujuoju Europos centrinio banko (ECB) pirmininku, pranešė penktadienį pareigūnai ES viršūnių susitikime, kuriame naginėjama skolų krizė euro zonoje.

“Europos (Vadovų) Taryba ką tik sutarė paskirti Mario Draghi”, kuris lapkričio 1 dieną pakeis dabartinį ECB vadovą prancūzą Jeano Claude‘ą Trichet (Žano Klodo Trišė), pareiškė Europos Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy (Hermanas Van Rompėjus) socialiniame tinkle “Twitter”.

Šis sprendimas paskelbtas diena vėliau negu tikėtasi, nes Prancūzija buvo nepatenkinta, jog ECB šešių narių ECB vykdomojoje taryboje nebeliks nė vieno prancūzo, o italų bus du. Todėl siekta, kad vienas italas būtų pakeistas prancūzu.

Neilgai trukus, penktadienį, Vokietijos kanclerė Angela Merkel pranešė kad italas Lorenzo Bini Smaghi (Lorencas Binis Smagis) trauksis iš ECB tarybos; taip iš dalies išsisprendžia ginčas dėl prancūzų reikalavimo turėti vietą taryboje, kai italas M.Draghi stos prie ECB vairo.

Prancūzija reikalavo, kad L.Bini Smaghi užleistų savo vietą prancūzui, bet italas vis atsisakydavo argumentuodamas, kad ECB yra laikomas nepriklausoma ir neįtakojama politiškai institucija.

Kiek vėliau per spaudos konferenciją penktadienį Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) taip pat informavo apie italo pasitraukimą.

“Lorenzo Bini Smaghi telefonu man pasakė, kad iki metų pabaigos jis bus paskirtas į kitas pareigas”, – sakė N.Sarkozy.

Anksčiau, anot ES šaltinių, L.Bini Smaghi užtikrino ir H.Van Rompuy, ir Prancūzijos prezidentą, jog trauksis iš tarybos, bet kada tai įvyks lieka neaišku.

Pasitraukus L.Bini Smahgiui, atsiveria galimybė prancūzams užimti laisvą vietą ECB vykdomojoje taryboje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...