2011 Rugpjūčio 26

Naują taupų vilkiką „Iveco ECOStralis” Lietuvoje pristatė Rimantas Kaukėnas

veidas.lt

Ketvirtadienį pirmąsyk Lietuvoje pristatytas naujas Italijos sunkiųjų automobilių gamintojų „Iveco“ gaminys: vilkikas „ECOStralis“.

Jį pristatyti padėjo kaip tik iš Italijos grįžęs krepšininkas Rimantas Kaukėnas. Naujasis vilkiko modelis nuo ankstesnių skiriasi išskirtiniu ekonomiškumu. Automobilio prekybos atstovas Lietuvoje – UAB „Transmitto“.
„Tiek sporte, tiek transporte kiekvienas ieškome būdų ir priemonių, kurios padeda efektyviai judėti ir veltui neeikvoti energijos, – pristatydamas vilkiką sakė krepšininkas Rimantas Kaukėnas. -  Krepšinyje visuomet savo jėgas stengiamės taupyti, sukaupti būtiniausioms kovoms. Panašiu principu veikia naujasis „Iveco ECOStralis“ – tausoja energiją ir palaiko gerą formą.“
Naujasis „Iveco Stralis“ modelis buvo sukurtas kaip kuro taupymo mašina. Joje įdiegta keletas naujų sistemų, mažinančių kuro sąnaudas. Vienas svarbiausių ekonomiškumą lemiančių veiksnių yra oro pasipriešinimas.  Todėl šioje transporto priemonėje įdiegtas efektyvus aerodinaminis paketas, kuris mažina oro pasipriešinimą.
Svarbiausias „ECOStralis“ privalumas – programa „iECO“. Jos dėka didžiausias variklio sukimo momentas išvystomas tik labiausiai reikalingu momentu. Važiuojant įprastu režimu sistema kuro sąnaudas sumažina iki minimalaus lygio.
„ECOStralis“ modelyje įdiegta padangų slėgio stebėjimo sistema. Ji vairuotoją laiku perspėja apie slėgio pokyčius padangose, taip padėdama ne tik taupyti degalus, bet ir užtikrinti saugumą. Kita naujovė – pavarų dėžė su nauju „EcoFleet“ režimu, kuris vairuotojui leidžia pavarą perjungti tik esant būtinybei, o kitais atvejais dalinai riboja rankinį pavaros pasirinkimą. Taip sumažinama vairuotojo klaidos tikimybė. Juk jis ne visada vairuoja tą pačią transporto priemonę, todėl nepažįsta kiekvienos jų valdymo subtilybių.
„Išanalizavę tolimųjų reisų vilkikų eksploatacijos išlaidas pamatėme, kad kuras sudaro apie trečdalį visų sąnaudų. Tai ženkli išlaidų dalis, kurią galima sumažinti pasirinkus ekonomišką transporto priemonę. Vilkike „ECOStralis“ įdiegtos naujovės padeda pasiekti didesnę nei 7 proc. ekonomiją. „ECOStralis“ taupo kurą ir mažina anglies dvideginio emisiją, o sujungti ekonomiją ir ekologiją bei saugumą jau nuo seno yra „Iveco“ tikslas“, – sakė UAB „Transmitto“ atstovas Vytautas Dailydka.
„ECOStralis“ siūlomas su 420, 460 arba 500 arklio galių taupančiais kurą ir skirtais tolimiesiems reisams varikliais. 460 arklio galių variklis – tai nauja variklio versija, suteikianti papildomas 10 arklio galių mažesnėmis kuro sąnaudomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...