2010 Rugsėjo 23

Diaspora

Nauja socialinio tinklo vizija

veidas.lt

Internete veiklą pradeda naujas socialinis tinklas “Diaspora”. Tiesa, kol kas siūloma dar tik bandomoji jo versija. Šis socialinis tinklas gerokai skirsis nuo kitų populiariausiųjų, nes neturės jokio centralizuoto tinklalapio, o su kitais vartotojais jungsis tiesiogiai, iš kompiuterio į kompiuterį.

Projekto idėja kilo kaip atsakomoji reakcija į ydingą “Facebook” privatumo politiką, kai tinklalapį valdanti bendrovė, neatsiklaususi vartotojų, ėmė disponuoti asmeniniais vartotojų duomenimis. “Diaspora” laikysis visiškai priešingos politikos – vartotojas turės visas galimybes pats kontroliuoti savo duomenis ir jų naudojimą. Naujasis socialinis tinklas atliks tas pačias funkcijas kaip ir kiti – leis vartotojams dalytis nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais.

“Diaspora” naudos specialią (ir nemokamą) programinę įrangą, kuriamą atvirojo kodo principu. Projektas finansuojamas iš savanoriškų aukų. Daugiau apie jį galima sužinoti tinklalapyje joindiaspora.com.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...