2012 Balandžio 18

Naudotos automobilių detalės patvaresnės už naujas kiniškas

veidas.lt


Lietuvoje klesti prekyba naudotomis automobilių detalėmis: visoje šalyje veikia apie dvidešimt naudotų automobilių detalių sąvartynų, kuriuose noriai lankosi tiek patys vairuotojai, tiek savo klientams reikalingų detalių ieškantys autoservisų darbuotojai. Vakarų Europoje šie sąvartynai nėra tokie populiarūs, nes vairuotojai pirmenybę teikia naujoms automobilių detalėms.
Kai prireikia detalių, lietuviai vairuotojai paprastai gelbstisi dviem būdais: ieško naudotų automobilių sąvartynuose arba perka naujas kiniškas, tai yra nenaudotas, bet neoriginalias detales.
Automobilių sąvartyną Vilniuje valdančios UAB „Rumira“ direktorius Darius Ragelis nesistebi, kad Lietuvoje populiaru pirkti naudotas automobilių detales. „Tai lemia ne tik kaina – kai kurios naudotos detalės kainuoja tiek pat, kiek ir naujos. Tiesiog mūsų vairuotojai jau įsitikino, kad naudotos automobilių detalės daug kokybiškesnės nei naujos“, – teigia D.Ragelis.
Iš tiesų maždaug du trečdaliai Lietuvos rinkoje parduodamų naujų automobilių detalių pagaminta Kinijoje, o jų kokybę kritikuoja net ir jomis prekiaujančių servisų darbuotojai. Autorizuoti autoservisai prekiauja ir naujomis originaliomis automobilių detalėmis, kurių kokybė jau nekelia abejonių, bet jos daug brangesnės.
„Kemi“ autoserviso atstovas Mindaugas Smalstys teigia, kad jie savo klientams rekomenduoja naujas automobilių detales, nes tik joms suteikiama garantija. Tačiau pabrėžia, kad geriau pirkti ne kiniškas, o originalias detales. „Kai kurios kiniškos detalės yra tikrai prastos kokybės. Tai galima pasakyti, tarkime, apie kėbulo detales: po žiemos sparnas gali būti surūdijęs ir panašiai“, – įspėja M.Smalstys, tačiau priduria, kad naujų kiniškų detalių paklausa, nepaisant prastesnės kokybės, šiuo metu yra didžiausia, mat originalios detalės gali būti net dvigubai brangesnės.
Norintiems sutaupyti specialistai nerekomenduoja sąvartynuose pirkti naudotų stabdžių kaladėlių, amortizatorių, filtrų ir kitų eksploatacinių automobilių detalių, tačiau nesidėvinčias variklio ir pakabos detales, stiklus, kėbulo detales ir pan. galima pirkti drąsiai. Bent jau už naujas kiniškas tokios detalės bus tikrai patvaresnės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...