2011 Birželio 19

NATO tiria Libijoje aukų pareikalavusio antskrydžio aplinkybes

veidas.lt

REUTERS

BBC korespondentas pranešė matęs sugriautą trijų aukštų namą, į kurį, teigiama, buvo nukreiptas NATO antskrydis, miesto Suk al Juma gyvenamajame rajone. Tripolio ligoninėje žurnalistui vėliau buvo parodyti trys kūnai – moters, vyro ir kūdikio. Incidento vietoje jis teigia matęs iš griuvėsių traukiamus dar vieno vyro ir kūdikio kūnus.

NATO teigia, kad naktį sunaikino priešlėktuvinių raketų sandėlį Tripolyje ir pradėjo tyrimą dėl Libijos pareiškimų. Aljansas yra pripažinęs, kad ankstesni antskrydžiai per klaidą buvo nukreipti į civilių gyvenamuosius rajonus.

NATO eskadrilės vadas Maikas Brakenas (Mike Bracken) teigė BBC nežinąs tikslios sugriauto pastato vietos.

“NATO apgailestauja dėl civilių aukų per Libijos operaciją ir labai apgailestautų, jei incidento tyrimas parodytų, kad tai buvo NATO operacijos pasekmė”, – teigė M. Brakenas.

“Mūsų pilotai ir oro pajėgos labai stengiasi sumažinti civilių aukų riziką iki minimumo, bet karinėje kampanijoje rizikos išvengti neįmanoma. Paaiškėjo, kad anksčiau Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) režimo gyvenamosiomis pristatytos vietovės yra naudojamos kaip vadovavimo ir kontrolės centrai”, – tvirtino NATO pareigūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...