2010 Spalio 01

Užsienis

NATO durys atviros Gruzijai

veidas.lt

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) penktadienį per susitikimą su Gruzijos parlamento deputatais pareiškė, kad NATO laukia šios šalies įstojimo į Aljansą.

“Sprendimas, priimtas dėl Gruzijos NATO Bukarešto susitikime, tebegalioja, ir mes vėl pareiškiame, kad Aljanso durys atviros Gruzijai”, – sakė NATO generalinis sekretorius Gruzijos deputatams.

Be to, lankydamasis šalies Gynybos ministerijoje A.F.Rasmussenas pareiškė susirūpinimą dėl keturių Gruzijos karių žūties Afganistane.

“Aš noriu pareikšti nuoširdžią užuojautą visai Gruzijos tautai ir žuvusių karių šeimoms. Gruzijos karinis kontingentas tarnauja drauge su NATO pajėgomis viename sudėtingiausių Afganistano regionų – Hilmendo provincijoje, kad apgintų Afganistano liaudį ir įsivyrautų šioje pasaulio šalyje taika ir stabilumas”, – sakė NATO generalinis sekretorius, kalbėdamas Gruzijos kariams.

Kaip anksčiau penktadienį pranešė Gruzijos gynybos ministerija, keturi Gruzijos kariai žuvo ketvirtadienį Afganistane.

Kariai, dalyvavę NATO taikos palaikymo operacijoje, žuvo per patruliavimą. Jie užvažiavo ant minos. Prieš kelias savaites Afganistane žuvo dar vienas Gruzijos karys.

Šiuo metu Afganistane yra daugiau nei 900 Gruzijos karių.

Penktadienį A.F.Rasmussenas susitiko su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu ir ministru pirmininku Nika Gilauriu. Taip pat numatoma, kad jis dalyvaus atidarant NATO ryšių biurą Tbilisyje, kuris įsikurs buvusiame JAV ambasados pastate.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...