2011 Sausio 10

Politika

N.Venckienei iškelta dar viena drausmės byla

veidas.lt

Teisėjų etikos ir drausmės komisija pirmadienį nutarė kelti dar vieną drausmės bylą Drąsiaus Kedžio seseriai, Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei ir ją perdavė nagrinėti Teisėjų garbės teismui.

Drausmės byla iškelta pagal vieną iš pirmadienį nagrinėtų buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės skundų ir Teisėjų tarybos teikimą iškelti teisėjai drausmės bylą.

Byla iškelta dėl teisėjos teiginių, pasakytų žiniasklaidai Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą.

“Nustatytos tokios aplinkybės, kad teisėja komentuodama ar reikšdama nuomonę, vertindama realiai buvusius įvykius ar dar tiriamus įvykius, kalbėjo nesantūriai, nekorektiškai, nemandagiai, nepagarbiai, apibūdino ir kalbėjo apie savo kolegas netaktiškai”, – žurnalistams po Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdžio sakė jos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Algis Norkūnas.

Jo teigimu, savo kalba N.Venckienė pažeidė padorumo, pavyzdingumo ir solidarumo reikalavimus, kuriuos kelia Teisėjų etikos ir garbės kodeksas.

N.Venckienė Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą teigė, kad tai padarę teisėjai yra “korumpuoti kyšininkai”, kurie neva dengia “iškrypėlių klaną”.

Pati N.Venckienė pirmadienio posėdyje nedalyvavo ir savo paaiškinimų komisijai nepateikė.

L.Stankūnaitė prašė kelti N.Venckienei drausmės bylą ir už tai, kad ji žurnalistams aiškino, jog jos brolis nužudytas, o mažametė L.Stankūnaitės ir D.Kedžio dukra prievartauta, tačiau tai Teisėjų etikos ir drausmės komisijai nepasirodė drausmės bylos verti pareiškimai.

“Kalbama apie faktus, kurie šiuo metu yra ikiteisminio tyrimo pareigūnų tiriami, bet vertinama arba kalbama apie realiai įvykusius įvykius, į kuriuos dar nėra duoti galutiniai atsakymai ir neminimos institucijos (…). Nužudymo pavadinimas nužudymu nėra nei užgaulus, nei kažkoks pasakymas, jeigu buvo prievartavimas ar kažkoks kitoks neteisėtas veiksmas, tai jo pavadinimas tokiu pavadinimu savaime nėra toks (blogas – BNS) dalykas”, – žurnalistams sprendimą aiškino A.Norkūnas.

Komisija nevertino ir N.Venckienės nedarbingumo 2010 metų gegužę peripetijų. L.Stankūnaitė skunde tvirtino, kad praėjusį rugpjūtį drausmės bylos kėlimą N.Venckienei svarsčiusi komisija buvo suklaidinta – byla tada N.Venciekei neiškelta remiantis jos pareikšimu, kad ji mergaitės L.Stankūnaitei neperdavė, nes tuo metu gulėjo ligoninėje. Pirmadienio posėdyje teigta, kad Lietuvos apeliacinio teismo išvadoje patvirtintas L.Stankūnaitės teiginys, jog tuo metu N.Venckienė gydėsi ambulatoriškai.

Tai antroji drausmės byla, iškelta N.Venckienei. Praėjusių metų rugpjūčio pradžioje Teisėjų etikos ir drausmės komisija drausmės bylą šiai teisėjai iškėlė dėl to, kad ji viešai reiškė nuomonę apie vadinamosios pedofilijos bylos nagrinėjimą, įžeidinėjo asmenis, nekorektiškai elgėsi su kolegomis.

N.Venckienė įsitikinusi, kad jos mirusio br

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...