2010 Gruodžio 07

Atominė elektrinė

N.Udrėnas: Lietuvos galimybės turėti atominę elektrinę – neblogos

veidas.lt

Lietuvos galimybės pastatyti naują atominę elektrinę yra neblogos, teigia Lietuvos prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas. Jo teigimu, potencialūs investuotojai nori tiesioginių derybų, kurioms reikia papildomo laiko.

“Projektas nėra baigtas. Konkurso metu buvo pakankamai didelis susidomėjimas iš įvairių dalyvių, tačiau reikia suprasti, kad atominės projektas yra sudėtingas ir ilgalaikis bendradarbiavimo projektas. Mes kalbame apie 100 metų bendradariavimo tiek statybos, tiek pačios atominės elektrinės veikimo ir tiek jos demontavimo”, – Žinių radijui antradienį sakė prezidentės patarėjas.

“Daugelis tų dalyvių nori individualaus požiūrio, individualaus supratimo. Tam reikia laiko, daugelis tų dalyvių nori tiesioginių derybų. Pagal tą susidomėjimą, kuris jau buvo, ir kuris jau dabar matyti, Lietuvos šansai yra tikrai neblogi”, – kalbėjo N.Udrėnas.

Jo nuomone, dabartinė Lietuvos energetikos infrastruktūra ir būsimi energetikos projektai, sujungiantys energetikos linijas su Skandinavija ir Vakarų Europa, sudaro geras prielaidas atsirasti atominei elektrinei.

Pasak N.Udrėno, Lietuva turi vystyti tai, kas yra minėta ir energetikos strategijoje, Baltijos energetikos rinkos plėtros plane.

“Tai pirmiausia jungtys – tiek elektros, tiek dujų, tiek suskystintų dujų terminalas”, – sakė jis.

Lietuvos Vyriausybė praėjusį penktadienį paskelbė, jog pasitraukus Pietų Korėjos bendrovei “Kepco”, Lietuvai kol kas nepavyko išrinkti strateginio investuotojo statyti naują atominę elektrinę.

Tačiau Lietuva teigia įgavusi daug politinės patirties ir tikisi, kad tiesioginėms deryboms su galimais investuotojais į naują atominę elektrinę jai reikės kur kas mažiau laiko.

Teigiama, kad derėtis bus kviečiamos ir konkurse jau dalyvavusios penkios kompanijos, kurios atitiko kvalifikacijos reikalavimus, ir nauji galimi strateginiai partneriai.

Dalyvaujant regioninėms partnerėms Latvijai, Estijai ir Lenkijai, Lietuva ketina pastatyti naują atominę elektrinę Visagine prie sienos su Baltarusija, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai uždaryta sovietų laikais statyta Ignalinos atominė elektrinė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...