2010 Gegužės 20

Generalinė prokuratūra

N. Požarskienės kandidatūra į generalinius prokurorus daug kam netinka

veidas.lt

Neoficialiai kandidate į generalinio prokuroro postą įvardyta Palangos miesto vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė neįtiko Generalinei prokuratūrai ir pagrindinėms valdančiosioms Seimo frakcijoms, rašo “Lietuvos rytas”.

Praėjusią savaitę Dalia Grybauskaitė ir jos komanda džiugiai pranešė, kad pagaliau surado žmogų, kuris sutiko užimti kėdę, kurioje dabar sėdi laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas. Tiesa, šalies vadovė tuomet taip ir neatskleidė, kas tas drąsuolis ar drąsuolė, priėmęs ar priėmusi pasiūlymą. Prezidentė tik pranešė, kad naująją kandidatūrą Seimui pateiks artimiausiu metu.

Bet iškart pasklido žinios, kad prezidentė turėjo galvoje Palangos miesto vyriausiąją prokurorę Nijolę Požarskienę. Ši pareigūnė ir pati neneigė, kad šalies vadovės akys nukrypo į ją, tačiau dar žadėjo “pagalvoti”.

Vakar įvairių Seimo frakcijų atstovai “Lietuvos rytui” pranešė gavę iš Prezidentūros pranešimą, kad nei N.Požarskienės, nei jokio kito kandidato ar kandidatės į Generalinės prokuratūros vadovus Seimas kol kas nesulauks.

Tvirtinama, kad tai lėmė net kelios priežastys. Esą N.Požarskienės kandidatūra privertė piestu stoti visą Generalinę prokuratūrą, taip pat prezidentei nagus nusprendė parodyti ir pagrindinės valdančiosios Seimo frakcijos.

Šaltinių teigimu, ypač nepalankiai į kandidatūrą iš Palangos reagavo konservatoriai – jie labiausiai norėtų šiame poste matyti jiems itin artimą žmogų. Kalbama, kad dešiniųjų patriarchas Vytautas Landsbergis bendražygius agituoja remti buvusio generalinio prokuroro Kazio Pėdnyčios kandidatūrą.

Tarp kandidatų minimas ir buvęs Aukščiausiojo teismo pirmininkas Vytautas Greičius.

Kai kurie politikai aiškino, kad ir pati N.Požarskienė “suprato padėtį” ir atsiėmė savo kandidatūrą.

Šalies vadovės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius vakar patvirtino, kad prezidentė per anksti pasigyrė pagaliau baigusi naujojo generalinio prokuroro paieškas.

“Kandidato dar nėra. Yra labai didelis kandidatų ratas. Kai tik iš jo bus pasirinktas konkretus žmogus, apie tai iš karto bus pranešta ir jis bus pateiktas Seimui. Kada tai įvyks? Artimiausiu metu”, – aiškino patarėjas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    aisku ko yra bijoma, bijoma kad pakels bylas kurios tyliai guli ir su kuriom valdoma, is kazkokios palangos neitiko nes ne savo zmogus, baisus argumentas, ne musu zmogus, galima teigti : padarys tvarka kentes tie kas dabar ramus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...