2010 Birželio 03

Seimo pritarimas

Generalinei prokuratūrai vadovaus D. Valys

veidas.lt

Seimas palaimino prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirinkimą generaliniu prokuroru skirti Akmenės rajono apylinkės prokuratūros vadovą Darių Valį.

Už pritarimą D.Valio kandidatūrai ketvirtadienį balsavo 73 Seimo nariai, 54 buvo prieš ir 7 balsavimo biuleteniai rasti sugadinti.

Dėl generalinio prokuroro kandidatūros parlamentarai balsavo slapta.

Vertindami kandidatą politikai teigė, kad jo reputacija – nepriekaištinga, jis kelia pasitikėjimą, teisingai nurodė prokuratūros sistemos bėdas ir gyrė D.Valio ryžtą jas spręsti.

“Ori laikysena, pasvertas dalykiškas kalbėjimas, demonstruojama drąsa imtis permainų, labai realus prokuratūros sistemos padėties vertinimas ir suvokimas yra gerosios kandidato savybės”, – tvirtino konservatorius Valentinas Stundys.

Anot jo, sistemos spragos dažnai geriau matomos ne iš viršaus, o iš apačios.

“Prezidentės apsisprendimas teikti sąlygiškai naują kandidatą, nepriklausantį centro ar elito grupei, yra provokatyvus ir visiškai suprantamas. Reformuojamai sistemai reikia tokio vadovo, kuris būtų mažiausiai susaistytas emocinių, artimų pažinčių ir interesų grupių ryšiais su jos senbuviais ar išorinėmis įtakomis. Tokia “nepatirtis” šiuo atveju būtų labai vertinga kandidato galimo nepriklausomumo sąlyga, o kompetencija auginama ne tik centre, bet ir periferijoje”, – kalbėjo konservatorius.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pareiškė, kad šiuo metu nėra pagrindo abejoti kandidato sąžiningumu ir sugebėjimu eiti pareigas.

Pasak partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijos vadovo Valentino Mazuronio, vienas didžiausių D.Valio privalumų – kad jis nėra “piktybinis karjeristas”.

“Panašu, kad jis neieškojo galimybių prisitrinti prie kokios nors valdančiosios partijos ir pabėgti iš Naujosios Akmenės, nors, manau, kad tokių galimybių ir pagundų turėjo”, – sakė jis.

V.Mazuronis teigė, kad juos tenkina pagrindiniai kandidato iškelti tikslai – sistemos ir asmeninis nepriklausomumas nuo grupių ir grupuočių, sistemos skaidrumas, jos skaidrinimas ir maksimalus visos sistemos atvirumas.

Priekaištus dėl D.Valio patirties ir kompetencijos stokos “tvarkietis” atmetė sakydamas, kad “šiame Seime be jokios patirties buvo galima tapti net Seimo pirmininku, kaip juo tapo politikos naujokas Arūnas Valinskas”.

Liberalcentristas Žilvinas Šilgalis pasigedo konkretaus veiksmų plano, kaip bus sprendžiamos problemos. “Klausimų liko vis dėlto daugiau nei atsakymų”, – teigė jis.

D.Valio kadencija generalinio prokuroro poste truks nebe 7, o 5 metus. Šiomis dienomis turėtų įsigalioti Prokuratūros įstatymo pataisos dėl generalinio prokuroro kadencijos sutrumpinimo.

37 metų A.Valys yra baigęs Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Akmenės rajono prokuratūrai jis vadovauja nuo 2001 metų gruodžio. Prieš tai kelerius metus D.Valys ėjo šios prokuratūros prokuroro pareigas. Prieš tapdamas prokuroru jis dirbo Akmenės rajono policijos komisariate tardytoju.

Generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Šis postas laisvas nuo vasario vidurio, kai iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...