2010 Kovo 01

Muziejai

Muziejuose daugėja moderniųjų technologijų

veidas.lt

Lietuvoje vis daugiau muziejų įdiegia modernias technologijas. Pirmasis kompiuterinis terminalas Lietuvoje, konkrečiai Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, įrengtas 2002 m., o dabar juos jau turi gana daug muziejų: ir Lietuvos jūrų muziejus, ir įvairių rašytojų memorialiniai muziejai, ir Trakų pilis. Pernai Trakų pilies muziejus žengė dar toliau ir įsikėlė į internetą.

Taip pat jau keliolikoje Lietuvos muziejų galima išvysti ir interaktyvias ekspozicijas – bene geriausiai žinomas ir labiausiai lankomas tokią ekspoziciją turintis Genocido aukų muziejus.

Tuo tarpu kiti muziejai savo lankytojams bando siūlyti užsienyje itin populiarias audiogido paslaugas. Pirmasis prieš aštuonerius metus tokią paslaugą įdiegė Grūto parko muziejus (jame audiogidas tapo toks populiarus, kad išstūmė įprastus gidus), vėliau prie jo prisidėjo Šiaulių “Aušros” muziejus, pasiūlęs šią paslaugą dviejuose savo filialuose: Chaimo Frenkelio viloje ir Dviračių muziejuje. O dabar ir dar keletas muziejų svarsto, kaip pradėti teikti šią paslaugą.
Na, o daugiausiai modernių technologinių naujovių šiuo metu esama Nacionalinėje dailės galerijoje ir M.K.Čiurlionio muziejuje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...