2011 Gegužės 14

Muziejų naktis atveria duris atminčiai

veidas.lt

BFL

Šeštadienio vakarą beveik trys dešimtys didelių ir mažų Lietuvos muziejų nemokamai atvers duris į tarptautinės akcijos “Muziejų naktis” renginius.

Apie 100 pasaulio valstybių mini Muziejų dieną, jos tema šiemet – “Muziejus ir atmintis”. Tradiciškai Muziejų dienos renginiai vyks ir Lietuvoje.

Kai kurie muziejai prie naktinės akcijos prisijungia pirmą kartą – pavyzdžiui, Vilniuje esantis Tuskulėnų rimties parkas, kuris tik po vidurnakčio žada baigti ekskursijas ir dokumentinių filmų peržiūras.

Tarptautinės akcijos “Muziejų naktis” proga Nacionalinis muziejus Valdovų rūmai Renesansinėje audiencijų menėje kviečia pažiūrėti 1982 m. lenkų režisieriaus Janušo Majevskio (Janusz Majewski) sukurtą istorinį filmą “Epitafija Barborai Radvilaitei” su aktore Ana Dymna pagrindiniame vaidmenyje. Prieš filmo peržiūrą žiūrovai galėjo dalyvauti ekskursijoje po Barborą Radvilaitę menančias vietas Vilniuje.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į Alantos dvarą Molėtų rajone ir savo renginių programą “Pažadintas nakčiai” skiria Alantos miestelio 575-osioms metinėms, o vidurnaktį dvaro kieme pristatys “Laiko mašiną”.

Sostinės Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vakare vyks renginys “Sakraliosios tautos vertybės: kalba ir šeima”, vyks diskusija, bus rodomi lietuvių ir užsienio kūrėjų filmai apie knygnešius.

Maironio lietuvių literatūros muziejus Kaune kviečia į projekto “Muziejų naktis” renginį “Rašau eilėraštį Maironio sode”. Kiekvienas vakaro dalyvis sukurdamas eilėraštį turės galimybę atskleisti savo literatūrinius gebėjimus. Poeziją vertins, skaitys bei mintimis apie kūrybą dalinsis rašytojai Daiva Čepauskaitė, Enrika Striogaitė, Edmundas Janušaitis, Jurgis Gimberis ir kiti.

Genocido aukų muziejuje Vilniuje veiks fotografijų paroda, vyks susitikimas su ekspedicijų į Sibirą ir lietuvių tremties vietas organizatoriumi Gintautu Alekna bei filmų peržiūra po atviru dangumi. Daugybė renginių taip pat vyks pajūrio ir kitų Lietuvos miestų muziejuose, nemažai jų lankytojų lauks ir gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną.

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos, minimos gegužės 18-ąją, renginius. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija “Europos muziejų naktis”, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...