2010 Lapkričio 09

Seimas svarstys

Motinystės pašalpos – pagal vienerių metų uždarbį

veidas.lt

Seimui pristatytos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama nuo kitų metų liepos vaiko auginimo pašalpą skaičiuoti pagal vienerių metų uždarbį, o ne į dvejų, kaip anksčiau yra nustatęs Seimas.

Nuo 2011 m. liepos 1 d. įsigaliosianti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo redakcija numato, kad motinystės(tėvystės) pašalpos jų gavėjams, išleistiems vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis vieni metai, nėra mokamos, jei pašalpos gavimo laikotarpiu jie gauna draudžiamųjų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos. Motinystės (tėvystės) pašalpos gavėjui, vaiko priežiūros atostogų metu gavus draudžiamųjų pajamų, kurių dydis yra mažesnis už gaunamą motinystės (tėvystės) pašalpą, jam mokamas šios pašalpos ir tą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Jei gautos pajamos yra didesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą, ši pašalpa nemokama.

Teikiamomis įstatymo projekto pataisomis siūloma numatyti, kad motinystės (tėvystės) pašalpos būtų nemažinamos tais atvejais, kai draudžiamosios pajamos bus gaunamos pagal autorines sutartis už darbą, atliktą iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos.

Įstatymo projektu taip pat siūloma atsisakyti nuostatų dėl kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpų dydis, skaičiavimo laikotarpio pailginimo (įsigaliosiančio nuo 2011 m. liepos 1 d.) iki 24 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių prieš atitinkamų atostogų pradžios mėnesį. Kaip pažymima aiškinamajame rašte, tikimasi, kad moterims 12 kalendorinių mėnesių laikotarpis, kurio pajamos turi įtakos būsimų socialinio draudimo išmokų dydžiui, bus labiau patrauklesnis apsisprendžiant turėti vaikų.

Už šias pataisas balsavo 70 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Pritarti projektui po pateikimo, pradėta jo svarstymo procedūra. Pagrindiniu komitetu projektui svarstyti paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – lapkričio 25 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...