2010 Lapkričio 29

Užsienio politika

Moldovos liberalai laimėjo rinkimus, bet neturės pakankamai balsų paskirti prezidentą

veidas.lt

Moldovos liberalai pirmadienį rengiasi pradėti sunkias derybas dėl koalicijos suformavimo, nes po sekmadienį vykusių pirmalaikių rinkimų jie neturės parlamente pakankamai balsų paskirti provakarietišką šios skurdžiausios Europos valstybės prezidentą, rodo daliniai balsavimo rezultatai.

Remiantis duomenimis, gautais suskaičiavus 87 proc. balsalapių, sekmadienio rinkimuose trijų narių liberalios pakraipos aljansas surinko 50 proc. balsų.

Tai buvo jau treti visuotiniai rinkimai šioje buvusioje sovietinėje respublikoje per mažiau nei dvejus metus,

Kaip rodo daliniai balsavimo rezultatai, valdančioji koalicija parlamente turės 57 vietas. Tai reiškia, kad jai trūks keturių vietų, kad įveiktų komunistų pasipriešinimą jos pastangoms paskirti lyderį, kuris padėtų mažytei respublikai greičiau išsivaduoti iš savo sovietinės praeities.

Negalutiniais duomenimis, Komunistų partija surinko 41,2 proc. balsų ir 101 vietos parlamente kontroliuos pakankamai vietų, kad galėtų toliau tęsti patinę situaciją, dėl kurios Moldovoje jau daugiau nei metus nėra nuolatinio prezidento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...