2011 Liepos 22

Mokesčių inspektoriai Marijampolėje aptiko nelegalią degalinę

veidas.lt

Scanpix

Marijampolės apskrities mokesčių inspektoriai aptiko nelegalią degalinę, kurioje buvo beveik 6 tonos rusiško dyzelino ir siurblys jam pumpuoti.

Atlikusi patikrinimą vieno gyventojo nuomojamose patalpose Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija ketvirtadienį rado 6600 litrų (apie 5,6 tonos) nelegalaus dyzelino.

Patikrinimo vietoje buvo aptikta 13 talpyklų po 200 litrų, kuriose buvo laikomi dyzeliniai degalai, mechaninis siurblys jiems pumpuoti. Čia pat buvęs jaunuolis iškvietė patalpų savininką, kuris teigė, kad sandėlį nuomojasi, tačiau kol kas veikloje jis nebuvo naudojamas, todėl žodiniu susitarimu laikinai juo naudotis buvo leidęs savo draugui, kurį atvykę mokesčių inspektoriai ir rado patalpose. Pastarasis pripažino, kad degalai priklauso jam, tačiau teigė, kad įsigijo juos iš Rusijos piliečio savo poreikiams tenkinti.

Patikrinimo metu buvo pastebėtos dar vienos tame pačiame sandėlyje esančios durys, kurios buvo užrakintos. Mokesčių inspekcijos darbuotojams įtariant, kad ten taip pat gali būti laikomas dyzelinas, buvo paprašyta duris atrakinti. Tai padaryta tik po ilgų įkalbinėjimų, pagrasinus kviesti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnus. Įėjus į patalpas jose rastos dar 4 talpyklos po 1000 litrų, pilnos dyzelino.

Už nelegaliai laikomus degalus asmeniui gresia bauda iki 20 tūkst. litų, teks sumokėti beveik 7 tūkst. litų akcizo mokesčio. Informacija bus perduota ir Muitinės departamentui dėl pridėtinės vertės bei muito mokesčių apskaičiavimo.

“Fizinis asmuo, įsigijęs degalų savo asmeninėms reikmėms tenkinti, privalo užregistruoti talpyklą Mokesčių inspekcijoje, vesti degalų apskaitą bei turėti jų įsigijimo dokumentus”, – sako Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Birutė Akucevičienė.

Šiais metais Marijampolės mokesčių inspektoriai jau rado apie 10 tonų nelegalių iš Rusijos įvežtų degalų, teigiama VMI pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...