2010 Rugsėjo 19

Vairavimas

Mobilusis telefonas prie vairo

veidas.lt

Tai draudžiama…

Vairuodami jūs galite ieškoti muzikos “iPod” grotuve arba būti užsidėję ausines, tačiau negalite naudoti mobiliojo telefono.

Remiantis neseniai atliktos apklausos Vokietijoje duomenimis, kas penktas vairuotojas važiuodamas naudojasi mobiliuoju telefonu be laisvųjų rankų įrangos. Skambinti, skaityti SMS, telefono navigacinėje sistemoje įvesti maršrutą – kas čia tokio, juk tai daro (beveik) kiekvienas.

Tačiau tai draudžiama, aišku, išskyrus tuos atvejus, kai skambinant naudojamasi laisvųjų rankų įranga. Visais kitais atvejais naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant draudžiama. Nesilaikant šio kelių eismo taisyklių reikalavimo galima sulaukti 20–40 litų baudos. O štai Vokietijoje šis KET pažeidimas įvertintas 40 eurų bauda.

Tačiau kodėl vairuojant leidžiama naudotis “iPod”, radiju ir stacionaria navigacine sistema? Pasirodo, įstatymuose minimas tik draudimas naudotis mobiliuoju telefonu su visomis jo funkcijomis. O štai liesti telefoną leidžiama tik tada, kai norima jį perdėti į kitą vietą. Tačiau kuris policininkas patikės tokiu pasiaiškinimu?

"Veido" archyvas

Negalima laikyti telefono prie ausies, teigia įstatymas. Bauda: 20–40 litų

"Veido" archyvas

Kas telefono navigacinėje sistemoje programuoja maršrutą, tas naudojasi viena iš telefono funkcijų. Tai daryti leidžiama tik stovinčiame automobilyje su išjungtu varikliu

"Veido" archyvas

Vairuotojui draudžiama naudojant telefoną naršyti internete. Ir visai nesvarbu, ar mobilusis telefonas yra valdomas balsu, ar ne

"Veido" archyvas

Taip pat vairuojant draudžiama skaityti ar rašyti SMS žinutes. Šiandien mobilieji telefonai gali patys perskaityti SMS žinutes, tačiau patiems atsidaryti žinutę telefone yra draudžiama

Tai leidžiama…

"Veido" archyvas

Kadangi įstatyme neminimas “iPod” prietaisas, tai vairuotojas gali juo naudotis, netgi ieškoti jame norimos muzikos

"Veido" archyvas

Taip pat leidžiama įdėti CD, nes tai nėra draudžiama. Tačiau geriau įsimontuoti CD keitiklį

"Veido" archyvas

Tikslo nustatymas? Tai leidžiama. Tačiau dažnai ši funkcija neveikia važiuojant arba yra valdoma balsu

"Veido" archyvas

Ausinės sėdint prie vairo? Jas naudoti leidžiama, jei jos netrukdo vairuotojui susikoncentruoti. Tačiau kas tai gali patikrinti?
"Veido" archyvas

Padėti mobilųjį telefoną į kitą vietą automobilyje yra leidžiamas. Tačiau šiuo pasiaiškinimu policininkai beveik niekada nepatiki

Komentaras

Kodėl dauguma vairuotojų nepaiso draudimo naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant? Todėl, kad jie neįžvelgia tokio draudimo logikos. Juk “iPod” naudojimas ar CD pakeitimas taip pat pavojingi, tačiau leidžiami veiksmai. Taigi kalbantys telefonu automobilyje dažnai turi gerą pasiteisinimą. Saugiau būtų jei mobilusis telefonas automobilyje būtų visai uždraustas arba būtų reikalaujama stabilaus jo įmontavimo. Tačiau visa tai neįmanoma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Inga Inga rašo:

    čia


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...