2011 Sausio 13

Baltarusija

Minskas uždarė populiarų radiją

veidas.lt

Baltarusijos valdžia atšaukė transliacijos licenciją populiariai privačiai radijo stočiai “Avtoradio”, vertindama kaip “ekstremistinę veiklą” tai, kad ji transliavo opozicijos kandidatų į prezidentus agitacinę medžiagą per gruodžio rinkimus.

Tai sakoma Valstybinės televizijos ir radijo komisijos sprendime.

“Dėl “Avtoradio” pareikštos antžeminio transliavimo kūrybinės koncepcijos nesilaikymo, … pasireiškusio platinimu 2010 metų gruodžio 16 dieną … informacijos, kurioje buvo viešai raginama imtis ekstremistinės veiklos, komisija nusprendė panaikinti savo sprendimą dėl transliacijos teisės”, – sakoma laiške, kurį gavo radijo stotis.

Komisija nenurodė konkrečių transliacijos nutraukimo priežasčių.

Pasibaigus balsavimui gruodžio 19 dieną, kuris rodė, kad dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka perrenkamas ketvirtajam laikotarpiui, susiskaldžiusi opozicija surengė daugiatūkstantinį protesto mitingą sostinės centre.

Po žiauraus jo išvaikymo valdžia sulaikė daugiau kaip 600 žmonių, o vėliau pateikė kaltinimus masinių riaušių organizavimu daugiau nei 30-čiai protestų dalyvių, tarp jų penkiems buvusiems kandidatams į prezidentus ir keliems opozicinius žurnalistams.

Radijo stoties vadovas Jurijus Bazanas sakė agentūrai “Reuters”, kad gruodžio 16 dieną radijo stotis transliavo buvusių kandidatų Vladimiro Nekliajevo ir Andrejaus Sanikovo, esančių nuo gruodžio 19 dienos yra kalėjime, agitacinę medžiagą.

“Mes išklausėme šią laidą ir vienintelis dalykas, kurį radome – tai teiginys Sanikovo medžiagoje, kad “šalies likimas sprendžiamas ne virtuvėje, o aikštėje”. Tikriausiai šį teiginį komisija palaikė raginimu imtis ekstremistinių veiksmų”, – sakė J.Bazanas.

Žiaurų mitingo išvaikymą ir opozicijos kandidatų areštą kritikavo Europos Sąjunga (ES) ir JAV, kurios pagrasino Minskui naujomis sankcijomis ir pareikalavo paleisti kalinius.

Tačiau nepaisydamos kritikos Baltarusijos teisėsaugos institucijos ir po rinkimų darė kratas opozicinių partijų, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių biuruose ir opozicijos aktyvistų butuose.

VRM sako, kad valdžia tęsia tyrimą ir jau nustatė 120 aktyvių riaušių dalyvių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...