2011 Vasario 26

Irakas

Irake sprogo naftos gamykla

veidas.lt

Irako didžiausia naftos perdirbimo įmonė šeštadienį buvo uždaryta, kai dėl kovotojų susprogdintų bombų gamykloje kilo gaisras, pranešė Salahudino provincijos gubernatorius.

Kovotojai nužudė keturis žmones ir padėjo bombas žibalo ir benzino gamybos skyriuose įmonėje, veikiančioje Baidžio mieste, nurodė gubernatorius Ahmedas al Jubouri (Ahmedas Džuburis).

Baidis, kuris anksčiau buvo tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” kovotojų tvirtovė, yra maždaug už 180 kilometrų į šiaurę nuo Bagdado.

“Naftos perdirbimo įmonėje kilo didelis gaisras; gamykla visiškai uždaryta”, – A.al Jubouri sakė naujienų agentūrai “Reuters”.

Palyginus su 2006-2006 metais Irake vykusiais didžiausiais susirėmimais tarp religinių bendruomenių, smurto išpuolių šalyje šiuo metu yra sumažėję, tačiau atakų vis tiek pasitaiko beveik kasdien.

Baidžio naftos perdirbimo įmonę ilgą laiką kontroliavo “al Qaeda” kovotojai; iš šios įmonės gaunamos lėšos buvo svarbus sukilėlių finansavimo šaltinis.

Paprastai ši įmonė veikia 70 proc. pajėgumu ir kasdien pagamina po 11 mln. litrų dyzelino, 7 mln. litrų benzino ir 4,5 mln. litrų žibal

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...