2011 Gegužės 18

Minskas tikisi Rusijos ir TVF paskolų

veidas.lt

Scanpix

Baltarusija tikisi iš Rusijos daugiau nei 6 mlrd. dolerių paskolų ir pasiryžusi prašyti naujos Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolos padėčiai stabilizuoti valiutų rinkoje, kurią yra apėmusi sunkiausia per pastaruosius dešimt metų krizė.

Apie paskolų gavimo planus pranešė antradienį prezidento spaudos tarnyba, remdamasi Aleksandru Lukašenka ir ministru pirmininku Michailu Miasnikovičiumi.

“Aš ką tik kalbėjau su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu… Mes deramės su Rusija dėl stabilizavimo paskolos Baltarusijos rubliui paremti… Jie tam pasirengę, skubiai suteikti, jeigu reikia … ir tai maždaug 3,1 mlrd. dolerių”, – sakė A. Lukašenka per susitikimą su premjeru.

Pasak A. Lukašenkos, dar daugiau kaip 3 mlrd. dolerių paskolą Rusija pasirengusi suteikti būsimiems baltarusiškų prekių tiekimams.

Vėliau tą pačią dieną M. Miasnikovičius patikslino, jog Baltarusija tikisi išspręsti “visus šiuos klausimus” per artimiausius mėnesius, nenurodydamas konkrečių terminų.

Valiutos krizės ištikta Baltarusija tikėjosi stabilizuoti situaciją pinigų rinkoje maždaug 3 mlrd. paskolomis iš Rusijos ir Rusijos kontroliuojamo Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinio fondo.

“Dabar preliminariai nagrinėjama 3 mlrd. dolerių suteikimo Baltarusijai programa, numatanti skirti po 1 mlrd. dolerių kasmet per artimiausius trejus metus iš Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinio fondo. Šios paskolos tikslas – stabilizuoti makroekonomiką ir padengti mokėjimų balanso deficitą…”, – antradienio vakarą sakė Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas.

“Numatoma, kad mokėjimų balansui stabilizuoti bus privatizuoti kai kurie aktyvai. Atsižvelgdami į šių metų poreikius, nes tai vertiname maždaug 3 mlrd. dolerių – suma, kuri gali būti gauta. Tada 3 mlrd. dolerių, kuriuos antikrizinis fondas suteiks per trejus metus, ir 3 mlrd., kurie gali būti mobilizuoti pardavus aktyvus šiais metais – tai skaičiai, kuriuos nurodė Baltarusija. Manau, kad tai leis Baltarusijai stabilizuoti mokėjimų balansą ir Baltarusijos rublio kursą”.

Rusijos finansų ministras taip pat sakė žurnalistams, kad derybos dėl paskolų gali baigtis artimiausiomis dienomis.

“Šiandien išgirdome, jog po Lukašenkos pokalbio su Medvedevu telefonu buvo pasakyta, kad iš esmės susitarta, ir Baltarusija pasirengusi gauti paskolą. Vadinasi, anksčiau suformuluotos antikrizinio fondo sąlygos, mes manome, apskritai priimtos, ir tai gali reikšti galimybę užbaigti derybas artimiausiomis dienomis”, – sakė V. Kudrinas.

“Premjeras Putinas ketvirtadienį bus Minske, ir tikuosi, ten pavyks galutinai patikslinti visas detales”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Morris Ray Morris Ray rašo:

    Esu Mr Morris Ray teisėtas ir Garsi pinigų skolintojas. Mes skolinti lėšas iš fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės paramos, mes suteikiame paskolą žmonėms, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą.
    Ar jums buvo ieško paskolą? Jūs neturite jaudintis, nes jūs, reikiamoje vietoje, aš siūlome paskola mažomis palūkanų norma 3%, todėl jei jums reikia paskolos, aš noriu jums tiesiog susisiekite su manimi per šį elektroninio pašto adresas: morris_ray123@outlook.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...