- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Minskas tikisi Rusijos ir TVF paskolų

Autorius: veidas.lt | 2011 05 18 @ 12:00 | Užsienis | 1 Comment

Scanpix

Baltarusija tikisi iš Rusijos daugiau nei 6 mlrd. dolerių paskolų ir pasiryžusi prašyti naujos Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolos padėčiai stabilizuoti valiutų rinkoje, kurią yra apėmusi sunkiausia per pastaruosius dešimt metų krizė.

Apie paskolų gavimo planus pranešė antradienį prezidento spaudos tarnyba, remdamasi Aleksandru Lukašenka ir ministru pirmininku Michailu Miasnikovičiumi.

“Aš ką tik kalbėjau su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu… Mes deramės su Rusija dėl stabilizavimo paskolos Baltarusijos rubliui paremti… Jie tam pasirengę, skubiai suteikti, jeigu reikia … ir tai maždaug 3,1 mlrd. dolerių”, – sakė A. Lukašenka per susitikimą su premjeru.

Pasak A. Lukašenkos, dar daugiau kaip 3 mlrd. dolerių paskolą Rusija pasirengusi suteikti būsimiems baltarusiškų prekių tiekimams.

Vėliau tą pačią dieną M. Miasnikovičius patikslino, jog Baltarusija tikisi išspręsti “visus šiuos klausimus” per artimiausius mėnesius, nenurodydamas konkrečių terminų.

Valiutos krizės ištikta Baltarusija tikėjosi stabilizuoti situaciją pinigų rinkoje maždaug 3 mlrd. paskolomis iš Rusijos ir Rusijos kontroliuojamo Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinio fondo.

“Dabar preliminariai nagrinėjama 3 mlrd. dolerių suteikimo Baltarusijai programa, numatanti skirti po 1 mlrd. dolerių kasmet per artimiausius trejus metus iš Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinio fondo. Šios paskolos tikslas – stabilizuoti makroekonomiką ir padengti mokėjimų balanso deficitą…”, – antradienio vakarą sakė Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas.

“Numatoma, kad mokėjimų balansui stabilizuoti bus privatizuoti kai kurie aktyvai. Atsižvelgdami į šių metų poreikius, nes tai vertiname maždaug 3 mlrd. dolerių – suma, kuri gali būti gauta. Tada 3 mlrd. dolerių, kuriuos antikrizinis fondas suteiks per trejus metus, ir 3 mlrd., kurie gali būti mobilizuoti pardavus aktyvus šiais metais – tai skaičiai, kuriuos nurodė Baltarusija. Manau, kad tai leis Baltarusijai stabilizuoti mokėjimų balansą ir Baltarusijos rublio kursą”.

Rusijos finansų ministras taip pat sakė žurnalistams, kad derybos dėl paskolų gali baigtis artimiausiomis dienomis.

“Šiandien išgirdome, jog po Lukašenkos pokalbio su Medvedevu telefonu buvo pasakyta, kad iš esmės susitarta, ir Baltarusija pasirengusi gauti paskolą. Vadinasi, anksčiau suformuluotos antikrizinio fondo sąlygos, mes manome, apskritai priimtos, ir tai gali reikšti galimybę užbaigti derybas artimiausiomis dienomis”, – sakė V. Kudrinas.

“Premjeras Putinas ketvirtadienį bus Minske, ir tikuosi, ten pavyks galutinai patikslinti visas detales”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/minskas-tikisi-rusijos-ir-tvf-paskolu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.