2010 Gruodžio 31

Rinkimai Baltarusijoje

Minskas apkaltino 22 opozicionierius

veidas.lt

Baltarusijos valdžia pateikė oficialius kaltinimus masinių riaušių organizavimu 22 opozicijos aktyvistams, sulaikytiems išvaikant daugiatūkstantinę protesto akciją, surengtą prieš gruodžio 19 dieną vykusių prezidento rinkimų rezultatus, ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

VRV nenurodė kaltinamųjų pavardžių. Advokatų teigimu, tarp jų yra penki buvę kandidatai į prezidentus, kurie buvo areštuoti praėjusią savaitę: Vladimiras Nekliajevas, Andrejus Sanikovas, Vitalijus Rymaševskis, Nikolajus Statkevičius ir Aleksejus Michalevičius.

“Iki šios dienos tiriant baudžiamąją bylą pagal Baltarusijos BK straipsnį “masinės riaušės”, kaltinimai pateikti 22 žmonėms. Visi jie areštuoti”, – sakoma VRM pranešime.

VRM pranešė, kad tarp kaltinamųjų yra du Rusijos piliečiai, kurie buvo paleisti po 10 parų arešto ir tuojau pat vėl sulaikyti antrą kartą.

Iš viso išvaikius mitingą, kuriame opozicija protestavo prieš numanomą Aleksandro Lukašenkos išrinkimą ketvirtajam prezidentavimo laikotarpiui, buvo sulaikyti 639 žmonės.

Dauguma jų, tarp jų vienuolika Rusijos piliečių, buvo nuteisti areštu nuo 5 iki 15 parų. Trečiadienį po kelių Rusijos valdžios kreipimusi Minskas paleido visus Rusijos piliečius.

Ketvirtadienį A.Lukašenka, kreipdamasis į žurnalistus, užsiminė, kad gali sušvelninti kai kurių protesto dalyvių likimą.

“Jeigu tyrimo metu galima paleisti šiuos žmones, tai jų mums ten (kalėjime) nereikia… Jeigu jie nesusiję su masiniais pogromais, o atsidūrė ten idėjiniais sumetimais, mes nagrinėsime jų bylas, ir aš pasiryžęs asmeniškai išsiaiškinti”, – sakė A.Lukašenka lankydamasis senelių namuose už 30 km nuo Minsko.

Šiurkščius valdžios veiksmus kritikavo ESBO, Europos sąjunga ir Vašingtonas, kurie pagrasino oficialiajam Minskui naujomis sankcijomis.

A.Lukašenka, atsakydamas į tai, apkaltino išorės jėgas sąmokslu prieš Baltarusijos valstybę.

“Mūsų pagrindinis iškovojimas – mes apgynėme šalį. Saujelė atskalūnų galėjo apversti šalį aukštyn kojomis. Jiems netiesiogiai vadovavo tam tikri žmonės, struktūros, buvo dideli pinigai, ir ne iš mūsų valstybės”, – sakė A.Lukašenka.

Ne taip, kaip Vakarai, Rusija pasmerkė opozicijos veiksmus, o Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasveikino A.Lukašenką su perrinkimu.

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas savo ruožtu irgi sakė, kad Baltarusijos liaudies pasirinkimas “yra gerbtinas “.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Joe Joe rašo:

  Šiurkščius valdžios veiksmus kritikavo ESBO, Europos sąjunga ir Vašingtonas, kurie pagrasino oficialiajam Minskui naujomis sankcijomis.

  https://snowrider3d.com

 2. Tom Mison Tom Mison rašo:

  Turinys rodo, kad Baltarusijos valdžia siekia slopinti opoziciją ir nemalonią kritiką dėl prezidento rinkimų rezultatų. https://slopegame3d.io


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...