2011 Vasario 01

Valdovų rūmai

Ministrų kabinetas niekaip neranda išeities dėl Valdovų rūmų likimo

veidas.lt

Vyriausybė ir toliau niekaip neapsisprendžia, ką daryti su nebaigtais statyti Valdovų rūmais. Pasitarime antradienį ministrų kabinetas ir vėl nerado kompromiso dėl šimtais milijonų litų prieštaringai vertinamo projekto.

Ūkio ministras Dainius Kreivys tikino, kad Vyriausybė šiandien neturi sprendimo, o Ūkio ministerija kartu Viešųjų pirkimų tarnyba dar kartą įvertins galimybes išeiti iš aklavietes.

“Ūkio ministerija yra viešųjų pirkimų politikos formuotoja. Mes turime labai stiprų skyrių, kuris įvertins kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba dar kartą galimybes išeiti aklavietes, nes į Valdovų rūmus yra investuota daugiau kaip 200 mln. litų. Jų konservavimas kasmet valstybei kainuotų dar po 20 mln. litų, todėl reikia ieškoti teisinės išeities iš esamos situacijos”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams teigė D.Kreivys.

Jo teigimu, Ūkio ministerijai iki pirmadienio pavesta pateikti galimus sprendimus.

“Ūkio ministras dar turėtų padirbėti ir pateikti mums suderintą sprendimą, kuriame tais klausimais nebūtų prieštaravimų tarp skirtingų institucijų”, – po Vyriausybės pasitarimo antradienį sakė premjeras Andrius Kubilius.

Tuo tarpu kultūros ministras Arūnas Gelūnas pareiškė, kad ministrų kabinetas linkęs 2-3 metams įšaldyti rūmų statybą.

“Šiandien visas reikalas krypsta į tai, kad tie pinigai galėtų būti paskirstyti kitoms kultūros įstaigoms. Tai, ką šiandien išgirdome Vyriausybės pasitarime – tas įpareigojimas sutartį nutraukti – jis faktiškai reiškia šio projekto įšalimą 2-3 metams”, – antradienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Gelūnas.

Anot A.Gelūno, Vyriausybė šiuo metu nesvarsto galimybės suteikti Valdovų rūmams ypatingo valstybės objekto statuso.

Viešųjų pirkimų tarnyba nekeičia nuomonės dėl Valdovų rūmų rangos sutarties su Panevėžio statybos trestu (PST) – ji turi būti nutraukta.

Viešųjų pirkimų tarnybos Kontrolės skyriaus vedėja Jelena Valentukevičienė antradienį Vyriausybėje teigė, kad sutartyje buvo rasta daug pažeidimų – nebuvo nustatyta statybos darbų vertė, nepateiktas darbų aprašymas, be to, anot jos, buvo padaryta pažeidimų įgyvendinant pirkimą.

“Viešųjų pirkimų tarnyba nėra davusi sutikimo sutartį keisti, tam nematome pagrindo ir negavome jokių naujų argumentų. Mūsų nuomone, ši sutartis yra niekinė ir turi būti nutraukta”, – BNS antradienį sakė J.Valentukevičienė.

Kultūros ministerija siekė išsaugoti bendradarbiavimą su PST, kad Valdovų rūmai būtų minimaliai baigti iki 2013 metų, kuomet Lietuva ims pirmininkauti Europos Sąjungai ir Valdovų rūmuose yra numatyta surengti dalį renginių.

PST savo kaltės nemato ir jeigu rangos sutartis su įmone bus nutraukta, bendrovės vadovai tvirtino, kad gali kreiptis į teismą.

Panevėžio statybos tresto skaičiavimu, pirmajam Valdovų rūmų etapui baigti reikia apie 32 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto Valdovų rūmams statyti numatyta 16 mln. litų.

Į Valdovų rūmų atkūrimą investuota 230 mln. litų, galutinė darbų kaina yra apie 367 mln. litų.

Galimą lėšų švaistymą statant šį objektą tiria Generalinė prokuratūra. Tyrimas pradėtas susipažinus Valstybės kontrolės duomenimis, kad per dešimt metų nuo projektavimo ir statybų pradžios Valdovų rūmų projektas pabrango 250 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. vagiai vagiai rašo:

  vagys vagia is budzdeto ajajai ,nesvaisto o vagia!!!

 2. lietuvis lietuvis rašo:

  kaip ministru kabinetas ras iseiti del valdovu rumu,nes reikia galvot kaip toliau sukurt nepalankius istatymus savo naudai ir grobstyt toliau sali


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...