2010 Liepos 09

Dainius Kreivys

Ministras prašo neleisti kelti vandens kainos vilniečiams

veidas.lt

“”Vilniaus vandenims” informavus Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), jog bendrovė dėl dokumentų trūkumo negali pateikti informacijos apie įmonės vykdytus viešuosiuos pirkimus nuo 2006 metų, ūkio ministras Dainius Kreivys kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK) su prašymu priimti neigiamą sprendimą dėl šios bendrovės paslaugų kainų kėlimo. VPT savo ruožtu ketina kreiptis į prokuratūrą.

“Vilniaus vandenys” leido milijonus, pirkdama prekes ir paslaugas, tačiau negali pateikti duomenų ir dokumentų apie vykdytus pirkimus, kurie galėjo turėti tiesioginės įtakos bendrovės ekonominiams rodikliams. Norėdama pakelti vandens kainą vilniečiams bendrovė nori perkelti savo atsakomybės naštą ant gyventojų”, –sako D. Kreivys.

Pasak jo, norėdama didinti įkainius, bendrovė turi įrodyti, jog nuolatiniai viešųjų pirkimų pažeidimai neturėjo įtakos bendrovės sąnaudoms ir paslaugų kainai.

Ministro pavedimu VPT Kainų komisijai turėjo pateikti savo išvadas, kiek nuolatiniai viešųjų pirkimų pažeidimai “Vilniaus vandenyse” turėjo įtakos bendrovės ekonominiams rodikliams, kainodarai bei atlikti išsamų, nuo 2006 m. “Vilniaus vandenyse” vykdytų viešųjų pirkimų tyrimą.

Tačiau “Vilniaus vandenys” informavo VPT, jog bendrovėje nėra duomenų ar dokumentų, kuriais remiantis būtų galima pateikti informaciją apie “Vilniaus vandenų” vykdytus viešuosius pirkimus nuo 2006 metų. Vietoje to bendrovė siūlo pateikti darbuotojų pildytas laisvos formos lenteles, tačiau įspėja tarnybą, jog duomenys nėra tikslūs ir neatitinka duomenų apie faktiškai iki 2010 m. kovo mėn. vykdytus pirkimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...