2013 Vasario 27

Metų vadovas A.Markauskas: „Būti didelės korporacijos dalimi nereiškia gyventi šiltnamyje“

veidas.lt


„Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio vadovas Algimantas Markauskas sugeba įtikinti akcininkus, kad investuoti Lietuvoje verta.

Su tryliktuoju Metų vadovu, molekulinės biologijos produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai gaminančios įmonės „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generaliniu direktoriumi Algimantu Markausku susitinkame naujame, dar įkurtuvėmis kvepiančiame pastate. Nors dalis darbuotojų čia persikėlė vos prieš pusę metų, A.Markauskas vedžioja po keturis aukštus užimančias patalpas taip užtikrintai, lyg dirbtų čia kelis dešimtmečius.
„Prie gero greitai priprantama“, – nusišypso vadovas, su ta pačia pasididžiavimo gaida balse aprodęs tiek modernias, milijonus dolerių kainavusią įrangą turinčias laboratorijas, kokių niekur Lietuvoje daugiau nepamatysi, tiek sandėlį su šimtais šaldytuvų, kuriuose lietuvių pagaminti inovatyvūs produktai laukia kelionės pas klientus, tiek kavinę, skirtą darbuotojams, kurioje pagrindinis patiekalas kainuoja tris litus.
Pastarieji dveji A.Markausko karjeros metai buvo itin intensyvūs. Karjeros pradžioje su kitais vadovais sukęs galvą, kaip panaudoti sukauptas žinias tarptautinėje rinkoje konkuruoti galintiems produktams sukurti, dabar vadovas sprendžia visai kitokio pobūdžio problemas. 2008 m. pradėjęs vadovauti biotechnologijų įmonei „Fermentas“, kuri 2010 m. buvo parduota JAV korporacijai „Thermo Fisher Scientific“, A.Markauskas turėjo sklandžiai integruoti Lietuvoje veikiančią įmonę į korporacijos visumą ir įtikinti naujuosius savininkus, kad Lietuvoje verta investuoti ir toliau. Tai nebuvo lengva.
„Būti didelės kompanijos dalimi nereiškia gyventi šiltnamyje. Be abejo, kai tapome didelės kompanijos dalimi, įgijome pranašumų – mums atsivėrė didesnės rinkos, užmezgėme ryšius su kitais „Thermo Fisher Scientific“ padaliniais, pradėjome bendrų projektų. Bet kad gautum investicijų, reikia įrodyti didelei kompanijai, kad tu esi jų vertas. „Thermo Fisher Scientific“ turi apie 360 padalinių visame pasaulyje ir tikrai ne į visus vienodai investuoja. Tad vienas pagrindinių mano darbų – bandyti įrodyti, kad esame verti pasitikėjimo, kad galime priimti investicijas ir iš jų išplėtoti pelningą bei stiprų verslą“, – pagrindinius sau keliamus tikslus nurodo A.Markauskas.
Šį iššūkį per pirmus dvejus metus jam pavyko įveikti sėkmingai: per šį laikotarpį Vilniuje ne tik pastatytas Pasaulinis molekulinės biologijos kompetencijų centras, bet ir sukurta naujų produktų, į Lietuvą perkelta dalis korporacijos gamybos iš Suomijos, Didžiosios Britanijos, JAV. Dėl šių priežasčių padvigubėjo Vilniuje įsikūrusios įmonės gaminamų produktų asortimentas (nuo 760 iki 2000), apyvarta (nuo 120 mln. iki 230 mln. Lt), vien per praėjusius metus sukurtos 84 darbo vietos.
„Sparčiai plečiantis mūsų moksliniam centrui įmonėje dirba jau beveik šimtas mokslininkų. Tokiu mokslininkų skaičiumi esame unikali įmonė Lietuvoje – mokslininkai sudaro daugiau nei 20 proc. visų darbuotojų, – didžiuojasi A.Markauskas. – O mūsų gaminami produktai eksportuojami į daugiau nei 80 pasaulio šalių. Su mūsų produktais dirba geriausios pasaulio laboratorijos ir daro atradimus, kurie paskui įvertinami Nobelio premijomis.“

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-9-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...