2010 Spalio 03

Užsienis

Merkel prisimena gyvenimą komunistinėje Rytų Vokietijoje

veidas.lt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pateikė retą asmeninį pasakojimą apie savo vaikystę ir jaunystę komunistinėje Rytų Vokietijoje ir kalbėjo apie nepamirštamą lygiai prieš 20 metų įvykusio šalies susivienijimo džiaugsmą.

Keturių puslapių interviu populiariame laikraštyje “Bild am Sonntag” 56 metų A.Merkel, kuri pagal išsilavinimą yra fizikė, o dabar yra laikoma įtakingiausia pasaulio moterimi, sako, kad jei nebūtų griuvusi Berlyno siena, ji tikriausiai būtų likusi “paprasta mokslininke”.

“Vis dar prisimenu – Berlyne buvo nuostabiai šilta pavasariška diena”, – sakė D.Merkel, prisimindama 1990 metų spalio 3-iąją, kai įsigaliojo kapitalistinės Vakarų Vokietijos ir komunistinės Rytų Vokietijos susivienijimo sutartis.

“Po pietų išėjau pasivaikščioti su vyru … pro Brandenburgo vartus. Ir niekada nepamiršiu išvakarių, tos nepaprastos atmosferos, (tvyrojusios) priešais Bundestagą, ir tų fejerverkų vidurnaktį, susivienijimui atšvęsti”, – pasakojo kanclerė.

Ji sakė tuo metu neturėjusi ambicijų tapti kanclere, bet pasižadėjusi siekti vietos parlamente.

Duodama šį interviu paprastai santūri kanclerė vienu metu, regis, leidosi pagaunama prisiminimų ir pasakė: “Dieve, negaliu patikėti, kad pasakoju jums visa tai”.

“Staiga iš tikrųjų galėjau daryti visa, ką anksčiau tik įsivaizduodavau. Pavyzdžiui, visuomet svajodavau išėjusi į pensiją nuvykti į Jungtines Valstijas – ir tai išsipildė daug anksčiau”, – prisipažino ji.

Rytų Vokietijos gyventojams paprastai nebūdavo leidžiama iki pensijos keliauti į Vakarus.

A.Merkel sakė visuomet jausdavusi, kad Rytų Vokietijoje negali “pasiekti savo potencialo ribų”. Tai, kas atėjo drauge su susivienijimu, buvo “ypač svarbus pokytis”, pridūrė kanclerė.

Vis dėlto, nepaisant gyvenimo komunistinėje Rytų Vokietijoje suvaržymų, “tikrai galima pasakyti, kad jis nebuvo nuobodus”, pasakojo A.Merkel.

“Mes skaitydavome, vykdavome į mielas keliones po Rytų Europą … Gyvenimas Rytų Vokietijoje buvo sunkus, griežtai reglamentuotas ir suvaržytas, bet mes bandydavome kažką iš jo išspausti”, – sakė ji.

Su šimtais tūkstančių kitų vokiečių A.Merkel sekmadienį šalies šiaurėje esančiame Brėmeno mieste dalyvaus iškilmėse 20-osioms susivienijimo metinėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ar žinojote, kad spalis jau pavassrio mėnuo? Ar žinojote, kad spalis jau pavassrio mėnuo? rašo:

    “Vis dar prisimenu – Berlyne buvo nuostabiai šilta pavasariška diena”, – sakė D.Merkel, prisimindama 1990 metų spalio 3-iąją.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...