2011 Vasario 02

Savivaldybių rinkimai

Melas ir apgaulė – taip I.Degutienė vertina Seimo narių kandidatavimą savivaldos rinkimuose

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako kategoriškai neigiamai vertinanti Seimo narius ir europarlamentarus, kandidatuojančius į savivaldybių tarybas.

“Aš pasakysiu labai kategoriškai, savo asmeninę nuomonę. Aš tai matau kaip melą ir apgaulę. Jei tu gerbi savo rinkėją ir esi išrinktas į Seimą, tai tarnauk tam žmogui, kuris už tave balsavo, atidirbk savo kadenciją, už tau suteiktą galimybę žmonių”, – trečiadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

“Kai vėlgi sakai, kad “jei aš kažko ten negausiu, tai liksiu Seime”, tai ir Seime tada tik egzistuoji, bet nedirbi nuoširdžiai, ir dar apgaudinėji dalyvaudamas rinkimuose. Mano požiūriu, tai yra negarbingas politiko elgesys”, – tvirtino parlamento pirmininkė.

Anot jos, ją labiausiai nustebino, kad kandidatuoti savivaldybių tarybų rinkimuose nusprendė ne tik per 20 Seimo narių, bet ir trys europarlamentarai.

“Apie europarlamentarų dalyvavimą savivaldos rinkimuose – tai kokius tu priimi įsipareigojimus prieš rinkėją? Kai buvai renkamas į EP, turėjai tam tikrą programą, įsipareigojai ją vykdyti, ir dabar pusiaukelėje tu staiga vėl šoki ir sakai, kad dalyvausiu jau kitokiuose rinkimuose. Aš niekada tokiu žmogumi nepatikėčiau, man tai yra negarbinga ir neteisinga”, – sakė Seimo pirmininkė.

Savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatuoja trys europarlamentarai – Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, partijos “Tvarka ir teisingumas” vicepirmininkas Juozas Imbrasas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, bei per 20 Seimo narių. Didžioji jų dalis sako, kad turimų mandatų atsisakytų ir į vietos valdžią dirbti eitų tik didelės sėkmės atveju.

Etikos sargai politikus, kurie ketina dalyvauti vietos valdžios rinkimuose, bet neketina dirbti savivaldybėje, ragina tokį sprendimą iš anksto aptarti su rinkėjais ir jį pagrįsti.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pernai paskelbė, kad Seimo nariui apsisprendus dalyvauti vietos savivaldos rinkimuose, o išrinktam į savivaldybės tarybą – atsisakyti jos mandato, toks sprendimas turi būti iš anksto aptartas su rinkėjais, labai aiškiai argumentuotas, viešas ir skaidrus.

VTEK pabrėžė, kad bendruomenės nariai, balsuodami už vieną ar kitą partiją, su kuria siejamas žinomo kandidato vardas, siekia geriau patenkinti savo lūkesčius, tačiau, jeigu į savivaldybės tarybą išrinktas parlamentaras staiga atsisako savivaldybės tarybos nario mandato, rinkėjai lieka nuvilti, nes turi pagrindo manyti, kad jų pasitikėjimu buvo manipuliuojama, siekiant atvesti į vietos valdžią kitus žmones.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai, kandidatų – apie 17 tūkst., sąrašai dar tikslinami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...