2011 Rugsėjo 07

Meksikoje mokytojai apkaltinti „Twitter terorizmu“

veidas.lt

 

Kaltinime teigiama, jog rugpjūčio 25 dieną matematikos mokytojas Gilberto Martinez Vera (Gilberto Martinez Vera) savo tinklaraštyje parašė apie tai, jog vieno iš narkotikų kartelio nariai pagrobė keletą mokinių.

„Mano svainė man ką tik paskambino, – pranešė jis. – Visi nusiminę, juk jie (banditai) pagrobė 5 vaikus iš mokyklos.“

Panašių pranešimų išsiuntė ir buvusi mokytoja Marija de Chesus Bravo Pagola (Maria de Jesus Bravo Pagola). G. M. Veros ir M. B. Pagolos išplatinta informacija sukėlė paniką tarp Verakuso gyventojų. Tėvai puolė gelbėti savo vaikų iš „užgrobtų“ mokyklų. Kai kurie net susijaudinę palikdavo automobilius važiuojamojoje dalyje. Vietos valdžios teigimu, dėl to miesto gatvėse įvyko net 26 avarijos. Be to, supanikavusių gyventojų skambučiai beveik paralyžiavo gelbėjimo tarnybų darbą.

Nors Verakruzas dažnokai kenčia nuo narkotikų grupuočių, rugpjūčio 25 dieną jokių vaikų pagrobimų nebuvo. Kaltinamieji teigia, jog jie tik perkopijavo svetimus pranešimus neturėdami apie juos jokios tikslios informacijos. Visgi G. M. Verą ir M. B. Pagolą palaiko žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“, teigianti, kad tai riboja žodžio laisvę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...