2010 Lapkričio 13

Kultūra

Mėgins surinkti milijoną paveikslui įsigyti

veidas.lt

Prancūzijos sostinėje veikiantis Luvro muziejus paskelbė viešą kampaniją, mėgindamas surinkti milijoną eurų (3,45 mln. litų), siekdamas įsigyti vieno XVI amžiaus vokiečių tapybos meistro šedevrą, taip pat įkūrė specialų šio projekto tinklalapį.

Renesanso laikotarpiu nutapyto Lucas Cranacho (Luko Kranacho) vyresniojo paveikslo “Trys gracijos” (Drei Grazien) savininkai, kuriems jis priklausė nuo 1932 metų, prašo 4 mln. eurų (13,8 mln. litų), tačiau Luvras jau yra surinkęs tris ketvirtadalius šios sumos.

“Reikalingas paskutinis indėlis, kad šis paveikslas būtų pridėtas prie nacionalinės kolekcijos”, – Luvro muziejaus vadovas Henri Loyrette’as (Anri Loretas) rašo projekto tinklalapyje prancūzų kalba (http://www.troisgraces.fr).

Šis nedidelis paveikslas, nutapytas 1531 metais, visada priklausė privatiems savininkams. Jame vaizduojamos trys apsinuoginusios moterys, stovinčios tamsiame fone, dėvinčios tik auksinius vėrinius, o centrinė – dar ir raudoną skrybėlaitę.

Kaip nurodoma tinklalapyje, paveikslas išsiskiria “stulbinama tobulybe”, taip pat yra puikiai išsilaikęs, todėl vertas nacionalinės vertybės statuso.

Paaukoti norintys asmenys galės tai padaryti iki sausio pabaigos. Bet kokią sumą paaukojusių žmonių vardai bus įtraukti į projekto rėmėjų sąrašą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...